نجات معجزه آسای پسربچه ربوده شده از چاه ۴۰ متری در کرمان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: پسربچه ۶ ساله ربوده شده در یکی از خیابان‌های شهر کرمان با دستگیری آدم‌ربای ۳۵ ساله، پس از ۶ روز زنده از چاه بیرون آورده شد.

به گزارش کرمان نو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل استان کرمان، دادخدا سالاری در تشریح این خبر افزود: براساس بررسی های تخصصی قضایی و انتظامی، متهم غیربومی این پرونده که حدود ۳۵ سال سن دارد، در بیست و هشتم بهمن سال جچاری یعنی روز حادثه با فریب کودک ۶ ساله که از کودکان کار به شمار می رود به بهانه خرید دوچرخه برای وی و به انگیزه سرقت او را به بیابان کشانده و به درون چاهی پرتاب کرده است.

وی تصریح کرد: در ابتدا هویت فرد رباینده مشخص نبود اما با اقدامات شبانه روزی بازپرس ویژه قتل و عوامل و کارآگاهان پلیس آگاهی و با استفاده از روش های تخصصی، هویت رباینده مشخص و محل اختفای وی در یکی از شهرستان های کرمان شناسایی شد و بازپرس این پرونده با همراهی رییس پلیس آگاهی این استان و کارآگاهان این رده انتظامی به شهرستان مذکور عزیمت کرده و در یک اقدام ضربتی متهم را دستگیر کردند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان یادآور شد: متهم در ابتدا حاضر به اقرار و نشان دادن محل اختفای کودک نشد که در نهایت با بازجویی های فنی اعتراف کرد که با توجه به اینکه احتمال لو رفتن وی وجود داشته به قصد قتل، کودک را به درون چاهی هل داده تا آثار جنایت خود را از بین ببرد.

سالاری اظهار داشت: بلافاصله پس از مشخص شدن محل حضور کودک و با در نظر گرفتن فرضیه فوت وی، بازپرس ویژه قتل، رییس پلیس و کارآگاهان پلیس آگاهی، عوامل پزشکی قانونی، اورژانس، آتش نشانی و …  با راهنمایی متهم در محل چاه مذکور حضور یافتند و خوشبختانه این کودک پس از ۶ روز بدون غذا و آب، زنده از چاه ۴۰ متری بیرون کشیده شد.

وی گفت: خوشبختانه این کودک هیچگونه شکستگی ندارد و به منظور مداوا و بهبود به بیمارستان منتقل شده و حال عمومی وی مساعد گزارش شده است.

سالاری ادامه داد: آزمایش های لازم به منظور مشخص شدن وضعیت سلامت کامل جسمی این کودک در دست انجام است.

مدعی العموم در کرمان ضمن تقدیر از تلاش ها و پیگیری های شبانه روزی فرماندهی انتظامی استان، احمدی؛ بازپرس پرونده و رئیس و کارآگاهان پلیس آگاهی در راستای شناسایی و دستگیری متهم، گفت: این پرونده به منظور عبرت آموزی و مقابله فوری با جرائم خاص، بصورت خارج از نوبت و ویژه مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

سالاری با اشاره به بازتاب گسترده ربوده شدن این کودک در فضای مجازی استان کرمان تاکید کرد: همکاری مردم نیز در شناسایی و دستگیری این متهم شایسته تقدیر است.

وی عنوان کرد: دستگاه قضایی و نیروهای انتظامی و امنیتی در مسیر توسعه امنیت و آرامش در جامعه، در کنار مردم هستند و با برخوردهای قاطعانه و قانونی، به مخلان نظم و امنیت جامعه اجازه جولان و برهم زدن امنیت شهروندان را نخواهند داد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=85634
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.