نیمه‌کاره رها شدن پروژه‌های جاده‌ای جنوب زمینه‌ساز سوانح و تلفات بیشتر

آنطور که تسنیم نوشته سرهنگ دادمولا آبکار، با اشاره به وضعیت‌های راه‌های جنوب استان کرمان ادامه داد: جنوب استان کرمان نسبت به شمال استان توسعه کمتری داشته است.

وی با بیان اینکه تنها محوری که در جنوب استان کرمان کاملا به صورت بزرگراه اداره می‌شود محور جیرفت-کهنوج است، افزود: مابقی راه‌های موصلاتی در جنوب استان کرمان جاده اصلی و جاده‌ فرعی و روستایی هستند.

رییس پلیس‌راه جنوب استان کرمان به گسترگی زیاد جنوب استان کرمان و طول زیاد راه‌ها در این منطقه اشاره کرد و گفت: توسعه بزرگراه‌ها در جنوب استان کرمان در طول سال‌های گذشته سرعت کافی را نداشته است.

وی با بیان اینکه بیشتر جاده‌هایی هم که در جنوب کرمان توسعه آنها آغاز شده و یا در حال انجام بود عملا عملیات عمرانی آنها متوقف شده است عنوان کرد: نیمه‌کاره رها شدن این پروژه‌ها می‌تواند زمینه‌ساز خطرات، سوانح و تلفات بیشتری در جاده‌های جنوب استان کرمان باشد.

آبکار با اشاره به اینکه توان پلیس‌راه در جنوب استان کرمان در حوزه نیروی انسانی و امکانات پاسخگوی گستردگی راه‌های جنوب استان نیست، گفت: راه‌های مواصلاتی جنوب استان کرمان با پنج پاسگاه پلیس‌راه اداره می‌شوند.

وی به اشاره به مشکلات عبور و مرور جاده‌ای در دو شهرستان عنبرآباد و منوجان در جنوب استان کرمان افزود: در دولت‌های قبل تعداد راه‌های زیادی به این دو شهرستان اضافه شده است اما اداره حجم بالای این راه‌ها با پاسگاه‌هایی که عملا استعداد و توان آنها در حد پاسگاه درجه سه است مقدور نیست.

رییس پلیس‌راه جنوب استان کرمان با بیان اینکه این پاسگاه‌ها نمی‌توانند جوابگوی حجم تردد در این منطقه باشند، گفت: نیازمند راه‌اندازی دو پاسگاه در این شهرستان‌ها هستیم که امیدواریم با مذاکراتی که با فرمانداران این دو شهرستان‌ها انجام شده زیرساخت‌های آنها هر چه زودتر فراهم شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.