پایان پرونده جنجالی قتل‌های محفلی کرمان| رییس کل دادگستری: اولیای دم رضایت دادند

یدالله موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد، در پاسخ به این سوال «کرمان نو» که پرونده قتل‌های محفلی در استان کرمان به کجا رسیده است، گفت که آخرین اولیای دمی که تاکنون رضایت نداده بودند هم رضایت دادند و این پرونده اخیرا بسته شده است.

به گفته او با توجه به رضایت اولیای دم، اگر متهمان مدت زمان قانونی حبس خود را کشیده باشند، می‌توانند آزاد شوند.

در همین حال یک منبع آگاه به «کرمان نو» خبر داد که متهمان این پرونده حدود یک ماه است که آزاد شده‌اند.

ماجرای قتل‌های محفلی کرمان به ۱۶ سال پیش برمی‌گردد.

در سال ۸۱، شش جوان که گفته می‌شد عضو یک پایگاه مقاومت بسیج در کرمان بودند تصمیم گرفتند برای مبارزه با فحشا و فساد خودشان دست به‌کار شوند.

براساس اعترافات آن‌ها در جلسات دادگاه، مصیب افشاری اولین قربانی بود. این گروه مصیب را در ۲۲ شهریور ۸۱ گرفتند و به جرم مشروب فروشی به قتل رساندند، اگرچه اتهام مشروب‌فروشی مصیب هیچگاه تایید نشد.

۲۹ شهریور، این جوانان فردی به نام محسن کمالی را به اتهام مواد فروشی گرفتند و او را به قتل رساندند.

جمیله امیراسماعیلی سومین قربانی قتل‌های محفلی در کرمان بود. او را به اتهام راه‌اندازی خانه فساد به قتل رساندند. اتهامی که مادر جمیله آن را رد کرده است.

محمد رضا نژآد ملایری  و شهره نیک پور دو قربانی دیگر قتل‌های محفلی کرمان بودند که در آبان ماه به قتل رسیدند. شش جوان یادشده معتقد بودند که این دو علاوه بر رابطه نامشروع، در کار توزیع مشروبات الکلی مشارکت دارند. مادر شهره نیک پور اما در همان روزها به روزنامه ایران گفته بود که دخترش و محمدرضا نامزد بودند.

قتل این دو نفر توسط گروهی خودسر باعث شد تا قتل‌های محفلی کرمان لو برود. صبح روز بعد از قتل شهره و محمدرضا، لاشه سوخته شده اتومبیل محمدرضا در یکی از جاده های اطراف کرمان پیدا شد و دو هفته بعد ماموران در جاده جوپاری به جسد محمدرضا رسیدند.

پیگیری ماموران موجب شد اسفند سال ۸۱ ابتدا یکی از متهمان قتل‌های محفلی و سپس پنج نفر دیگر بازداشت شوند.

دو سال پس از وقوع این قتل‌ها، خانواده مصیب افشاری، محسن کمالی و جمیله امیراسماعیلی با دریافت دیه رضایت دادند اما تا پیش از سال ۹۷ اولیای دم دو مقتول دیگر رضایت نداده بودند که حالا رییس کل دادگستری کرمان خبر داده آن‌ها هم رضایت دادند تا ۱۶ سال پس از وقوع اتفاقی هولناک، یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های جنایی در استان کرمان، بسته شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=18214

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.