فرمانده انتظامی شهرستان کرمان اعلام کرد


کلاهبرداری میلیاردی از شهروندان ۴ استان با چک‌های سرقت شده از کرمان

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: با تلاش ماموران کلانتری ۱۹ این فرماندهی یک باند کلاهبرداری میلیاردی و سوءاستفاده از دسته چک های سرقتی منهدم شد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، سرهنگ”مهدی پورامینائی” امروز ۲۷ شهریورماه در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: آبان ماه سال گذشته در پی طرح شکایت یک شهروند مبنی بر سرقت یک دستگاه خودروی مزدا، خودروی مسروقه طی همان روز توسط ماموران کلانتری ۱۹ کرمان کشف اما مشخص شد محتویات داخل این خودرو از قبیل یک دسته چک به سرقت رفته اند.

وی افزود: در همین رابطه مالک این خودرو در سال جاری از انجام چندین مورد کلاهبردای از طریق گردش چک های مربوط به دسته چک سرقتی خود با امضای فردی در استان بابل بابت خرید تعداد زیادی تلفن همراه و برخی لوازم خانگی مطلع و با گزارش این مورد به پلیس، پرونده ای در این رابطه تشکیل شد.

پورامینائی با اشاره به آغاز تحقیقات پلیس در رابطه با این پرونده بیان کرد: در تحقیقات انجام شده مشخص شد فرد یا افراد کلاهبردار از طریق۳۷ برگه چک از چک های سرقتی، از شهروندان کلاهبرداری کرده اند و در ادامه نیز یک خانم با مراجعه به کلانتری ۱۹ کرمان از اغفالش توسط فردی ناشناس با جعل شناسنامه وی و دریافت دو جلد دسته چک سفید امضاء به بهانه تجارت شکایتی طرح کرد که بررسی های بعدی نشان داد این مورد هم بی ارتباط با عاملان کلاهبرداری با چک های سرقتی نیست.

وی صریح کرد: در ادامه ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و پیجوئی های پلیسی یک باند چهار نفره مرتبط با این کلاهبرداری ها را شناسائی و در تحقیقات بعدی متوجه شدند اعضای این باند آخرین کلاهبرداری خود را در استان خراسان رضوی بابت خرید یک دستگاه خودروی لکسوس انجام داده اند که با تلاش پلیس اعضای این باند که یکی از آن ها یک خانم بود طی چند عملیات جداگانه توسط ماموران کلانتری ۱۹دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: در بازجویی های تکمیلی مشخص شد این افراد پس از خرید دسته چک سرقتی اقدام به فریب و کلاهبرداری از شهروندان در استان های کرمان، خراسان رضوی، مازندران و مرکزی کرده اند که تحقیقات تکمیلی از این متهمان ادامه دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان باید در نگهداری مدارک و اسناد شخصی به خصوص دسته چک و دیگر اوراق بهادار دقت بیشتری داشته و موارد مشکوک در هر زمینه را نیز به پلیس گزارش کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=76958
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.