۵۰ خانوار کوچ نشین در محاصره آب جازموریان | هلی کوپتر نجات، فردا صبح می رسد

به گفته شمبویی، سرطایفه ۲۰ خانوار از این عشایر، این خانوارها کوچ نشین هستند که ۲۰ روز پیش به جازموریان رفته اند و از دیروز در آب گیر کرده اند.

او به «کرمان نو» گفت که از طریق یک خط تلفن با آنها در تماس هستیم که شاید تا فردا این موبایل هم باطریش تمام شود.

در این خانوارها بچه و زن و مردهای مسن با هم هستند.

فعلا این خانوارها روی ارتفاعی در جازموریان خودشان را نگه داشته اند و هنوز تلفات جانی نداشته اند.

این خانوارها در حالی در آب گیر کرده اند که از صبح امروز درخواست برای هلی کوپتر به ستاد بحران ارسال شده اما تنها هلی کوپتر امدادی استان به دلیل آبری بودن آسمان دو راهی راین و دهبکری، امکان پرواز پیدا نکرده. به همین دلیل از هرمزگان درخواست هلی کوپتر شده که به گفته وحدت عیدی، فرماندار قلعه گنج به دلیل تاریکی هوا و یک سری مشکلات، این هلی کوپتر هم نتوانسته کاری کند.

علی گنج کریمی، مدیرعامل هلال احمر استان کرمان هم در این رابطه به «کرمان نو» گفت که بارها به این عشایر هشدار داده بودیم که منطقه را ترک کنند اما گوش نکردند.

به گفته او فردا صبح اول وقت هلی کوپتر نجات به داد این محاصره شدگان خواهد رسید.

این در حالی است که احمد حمزه، نماینده مردم شهرستان های کهنوج، قلعه گنج، فاریاب، منوجان و رودبار جنوب در مجلس شورای اسلامی به «کرمان نو» خبر داد که هلی کوپتری که از هرمزگان پرواز کرده، به جازموریان آمده اما به بهانه نداشتن سوخت، برگشته است.

او گفت که اگر برای این خانوارها اتفاقی بیفتد، ستاد بحران کشور مقصر اصلی است چرا که نتوانسته اوضاع را مدیریت کند و به دلیل این سوءمدیریت احتمال دارد این افراد غرق شوند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=10711
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.