۵۶۰ کشته و ۳ هزار مجروح؛ حاصل تصادفات جاده ای کرمان در هفت ماه نخست سال

سرهنگ یوسف نجفی با اشاره به اینکه تصادفات جاده‌ای مولفه‌ها متعدد و زیادی دارد اظهار داشت: مهمترین عامل تصادفات جاده‌ای عامل انسانی است.

وی با اشاره به اینکه بی‌احتیاطی، بی‌دقتی و عدم رعایت قوانین توسط رانندگان زمینه‌ساز حوادث رانندگی می‌شود تصریح کرد: هر چند وضعیت جاده‌ها، وضعیت خودرو و عوامل محیطی هم در میزان تصادفات موثر است اما این عوامل هم به نوعی در اختیار راننده هستند.

رئیس پلیس‌راه استان کرمان با بیان اینکه بهرهمندی از جاده‌های خوب و خودروهای استاندار حق مردم است گفت: استانداردسازی تمامی معابر، جاده‌ها و خودروها به دلیل هزینه‌بر بودن و گستردگی استان کرمان به آسانی مقدور نیست و این توجه بیشتر رانندگان را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه در هفت ماهه نخست سال جاری در جاده‌های برون شهری استان ۵۶۰ نفر در اثر تصادفات جاده‌ای کشته و نزدیک به سه هزار نفر مجروح شده‌اند تصریح کرد: تعداد کشته شدگان تصادفات جاده‌ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۰۰ نفر افزایش داشته است.

نجفی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از تصادفات جاده‌ای به سادگی قابل پیشگیری هستند گفت: رانندگی در جاده به دلیل سرعت بالا با خطرات زیادی روبرو است و یک خطای کوچک منجر به تصادفات سنگین، مرگ جاده‌ای و یا خسارات غیر قابل جبران می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد تصادفات جاده‌ای به دلیل واژگونی و خروج خودرو از جاده بوده است خاطر نشان کرد: عموما بی‌احتیاطی، حواث پرتی، سرعت بالا، خستگی و خواب‌آلودگی منجر به خروخ خودرو از جاده و واژگونی می‌شود.

رئیس پلیس‌راه استان کرمان با بیان اینکه در تصادفات جاده‌ای تلفات برای سرنشینانی که از کمربند استفاده نمی‌کردند بیشتر است گفت: لزوم استفاده از کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب خودرو هنوز جدی گرفته نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه گستردگی استان کرمان و طولانی بودن مسیرها میزان تصادفات جاده‌ای را افزایش می‌دهد گفت: بیشتر کسانی که در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند افراد جوان، میانسال و سرپرست خانواده هستند که فوت، مصدومیت و یا نقص عضو آنها یک خانواده را گرفتار می‌کند.

منبع: تسنیم

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=14978

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.