افتتاح نمایشگاه «جشنواره جهانی نقاشی کودک کرمان» در نگارخانه مجازی کمیسیون ملی یونسکو

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان اعلام کرد: نمایشگاه نخستین «جشنوارۀ جهانی نقاشی کودک کرمان» سه‌شنبه شانزدهم شهریورماه، ساعت ۲۲ در نگارخانۀ مجازی کمیسیون ملی یونسکو- ایران، افتتاح شد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، “محمد جهانشاهی” گفت: این جشنواره قرار است به‌صورت سالانه توسط شهرداری کرمان برگزار شود.

وی افزود: «جشنوارۀ جهانی نقاشی کودک کرمان» با رویکرد حرکت در مسیر توسعۀ رویداد محور شهر کرمان به‌عنوان شهر دوستدار کودک با شرکت ۳۸ کشور برگزار شد و در تاریخ ۲۲ تیرماه سال‌جاری با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

معاون شهردار خاطرنشان کرد: در این رویداد مجازی، ۶۵ اثر برگزیدۀ نخستین جشنوارۀ جهانی نقاشی کودک کرمان در نگارخانۀ مجازی کمیسیون ملی یونسکو- ایران به نمایش گذاشته می‌شود.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان بیان کرد: پیش از این نیز هفت نمایشگاه بین‌المللی در بخش‌های عکس، خوشنویسی و تذهیب اسلامی در این نگارخانه به نمایش گذاشته شده است.

جهانشاهی با اشاره به برگزاری «جشنوارۀ جهانی نقاشی کودک کرمان» با حمایت کمیسیون ملی یونسکو- ایران، یونیسف و دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، یادآور شد: این جشنواره با هدف ارتقای سطح تعاملات بین‌المللی شهرداری کلان‌شهر کرمان و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی این نهاد شهری، آشنایی با تولیدات فکری و آثار هنری کودکان سایر سرزمین‌ها، ایجاد بستر مناسب برای توسعۀ مهارت‌های خلاقانه و تقویت تحلیل بصری و تجسم عینی کودکان از فضاهای روزمره و تقویت و ارزیابی مبتنی بر میزان تمرکز بر محیط پیرامون برگزار شد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف ما در برگزاری «جشنوارۀ جهانی نقاشی کودک کرمان»، معرفی جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی کرمان و استفاده از ظرفیت این رویداد جهت آگاهی‌بخشی و افزایش سطح دانش شهروندان به‌ویژه کودکان و گروه‌های پایه نسبت به دغدغه‌های مشترک جهانی بوده است.

به گزارش ایسنا، علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این آثار به نگارخانۀ مجازی کمیسیون ملی یونسکو- ایران به نشانی www.fa.irunesco.org مراجعه کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=76343
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.