تولیدات فرهنگی با توزیع و مصرف تناسب ندارد

سید عباس صالحی در سفر به استان کرمان و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان به لزوم استفاده از ظرفیت های مردمی در عرصه فرهنگ تاکید کرد و گفت: در حوزه فرهنگ برای آنکه خوب تولید و خوب مصرف شود، باید از ظرفیت های مردمی استفاده شود.
به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه فرهنگ و ارشاد اسلامی سه حوزه اصلی کاری در زمینه های فرهنگ، ادبیات رسانه، هنر و مسائل حوزه دین دارد، افزود: در 40 سال بعد از پیروزی انقلاب اتفاقاتی بسیار خوبی تحت عنوان رویش های انقلاب اتفاق افتاده است.
صالحی با اشاره به موفقیت های کسب شده در در حوزه های فرهنک، ادبیات رسانه و هنر بیان کرد: در مجموع حوزه دین نیز به عنوان یک حوزه مهم و گوهری مورد توجه قرار گرفته است و ساختارهای مرتبط با آن کارهایی را انجام می دهند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به این مطلب که در مجموع تولیدات فرهنگی با توزیع و مصرف تناسب ندارد، بیان کرد: شبکه سازی توزیع باید به نحوی شود که ذائقه های اجتماعی از کالاهای فرهنگی ارتقاء یابد.
وی تاکید کرد: تفاهم نامه هایی با استانداران امضا می شود تا بر اساس آن نگاهی به نقشه راه و نقشه فرهنگی کشور داشته باشیم و استعدادها و ظرفیت ها را به فعلیت رسانده و از آنها حداکثر استفاده را داشته باشیم.
صالحی با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی استعداد قابل توجهی از جایگاه شبکه ای و قرارگاهی دارد، تصریح کرد : این ظرفیت آنگونه که شایسته است مورد استفاده قرار نگرفته و باید به آن توجه ویژه ای انجام شود.
وی اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی در شرایط کنونی که بحث های فرهنگی و اجتماعی جدی است، می تواند به عنوان یک شورای شبکه ای و قرارگاهی بسیار موثر باشد.
حجت‌ الاسلام حسن علیدادی ‌سلیمانی امام جمعه کرمان نیز در این دیدار به لزوم ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی در استان تأکید کرد و گفت: کرمان استان پهناوری است که بعضا محوریت امور برای سایر استان‌ های جنوب شرق را نیز دارد لذا نیازمند زیرساخت‌ های جدی ‌تری است.
وی تکمیل سالن مرکزی شهر کرمان را که سال ‌هاست عملیات اجرای آن آغاز شده خواستار شد و افزود: با توجه به اینکه ساختمان درصد بالایی پیشرفت دارد لازم است که سریعا تعیین تکلیف و نهایی شود.
لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=24760
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.