تولید پوستر با موضوع مشاهیر و مفاخر کرمان

مجموعه پوستر کرمان سربلند، ایران سرفراز با موضوع معرفی مشاهیر و مفاخر استان کرمان منتشر شد.

مجموعه پوستر کرمان سربلند، ایران سرفراز با موضوع معرفی مشاهیر و مفاخر استان کرمان منتشر شد.
به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، امین زاده‌تقی، مسئول واحد هنر‌های تجسمی حوزه هنری کرمان گفت:مجموعه پوستر «کرمان سربلند، ایران سرفراز» به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان و با مشارکت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان تولید شده‌است.

به گفته او در طول تاریخ از دیار کریمان انسان‌های بزرگی به‌پاخاسته‌اند و باعث سرفرازی ایران‌بزرگ شده‌اند و تأثیر آنان را بر حوزه‌های مختلفی مانند ادبیات، سیاست، علوم مختلف و … می‌توان به خوبی حس کرد.

زاده تقی می‌گوید: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان با هدف معرفی مشاهیر و مفاخر استان کرمان به نسل جدید در یک فرم متفاوت اولین سری از مجموعه پوستر «کرمان سربلند، ایران سرفراز» را در قالب ده پوستر به مناسبت دهه مبارک فجر منتشر کرد.

او می‌گوید:خواجوی کرمانی، محمدابراهیم باستانی پاریزی، شهید محمدجواد باهنر، پهلوان عطا احمدی، طاهره صفارزاده، هوشنگ مرادی‌کرمانی، پروفسور مهدی رجبعلی‌پور، ایرج بسطامی، شهید سلیمانی و زهرا نعتمی از مفاخر و مشاهیری هستند که چهره آنان در اولین سری از مجموعه پوستر «کرمان سربلند، ایران سرفراز» به‌تصویر کشیده شده‌ است.

به گفته زاده تقی تصویر سازی مجموعه پوستر «کرمان سربلند، ایران سرفراز» به عهده محمد مظفری بوده‌ است و معرفی مفاخر و مشاهیر استان کرمان در سری‌های بعدی این مجموعه پوستر نیز ادامه خواهد داشت.

او گفت:مجموعه پوستر «کرمان سربلند، ایران سرفراز» به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان و با مشارکت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی و کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان تولید شده‌است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=84869
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.