مسئول قضایی:


جشنواره رسانه و عدالت کرمان راهبردی برای پیشگیری از وقوع جرم است

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از جشنواره رسانه و عدالت به عنوان راهبردی فرهنگی در پیشگیری از وقوع جرم، توسعه مطالبه گری قانونی و هوشمندانه و نیز ارتقای تعامل قضایی و رسانه‌ای یاد کرد.

به گزارش کرمان نو به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، دادخدا سالاری در این باره افزود: برگزاری سومین دوره جشنواره ابتکاری رسانه و عدالت ( با مهلت فراخوان ۲۶ مهرماه -۱۰ آبان ) می تواند زمینه ای را فراهم آورد که در سال های بعد به صورت گسترده تر و با محوریت مطالبه گری رسانه ای از دستگاه قضایی برگزار شود.
سالاری ادامه داد: استان کرمان با بهره مندی از ظرفیت های گسترده رسانه ای می تواند تحولات بزرگی را در عرصه قضایی و رسانه ای محقق سازد و برگزاری سومین جشنواره رسانه و عدالت نیز در همین زمینه صورت می گیرد.
دادستان کرمان، حساس سازی بیشتر رسانه ها به موضوعات اجتماعی و قضایی، توسعه دانش حقوقی جامعه و پیشگیری از وقوع جرم را رهاورد توسعه تعامل قضایی و رسانه ای برشمرد و ادامه داد: در تمامی ادوار تاریخ، رسانه و قلم جزو جدایی ناپذیر زندگی اجتماعی بوده و تحولات بزرگی بر این مبنا شکل گرفته است.
سالاری تاکید کرد: موضوع اثربخشی رسانه ها به حدی بوده که جنگ های نوین امروز با استفاده از ابزار قدرتمند رسانه انجام می شود و از این روست که توان رسانه ای کشورها را می توان از مولفه های اقتدار ملی آنها دانست.
وی تصریح کرد: ایران اسلامی که بر مبنای اصول اصلی انقلاب یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی توانسته ضربه های سنگینی را بر پیکره استعمار وارد کند و قوه قضاییه نیز به عنوان یکی از مهمترین ارکان حاکمیت که توانسته در مبارزه با فساد اقدامات جهادی را به انجام برساند، امروز در مرکز توجه و تهاجم حملات رسانه ای دشمنان قرار دارند و از این روست که توسعه توان رسانه ای کشور در مقابله با تهاجم دشمنان امری ضروری و انکارناپذیر است.
دادستان کرمان، قدرشناسی از فرهیختگان و اندیشه ورزانی که در عرصه اطلاع رسانی در سطوح مختلف بین المللی، ملی و استانی دلسوزانه قلم می زنند را از دیگر ابعاد سومین جشنواره رسانه و عدالت برشمرد و اظهارداشت: اصحاب رسانه در استان کرمان بسیار نجیب و همراه با دستگاه قضایی هستند و باید تلاش های آنان قدر دانسته شود.

زمان برگزاری و اعلام برگزیدگان این جشنواره که در بخش های خبر، گزارش و مصاحبه رسانه ها مرتبط با قوه قضاییه در استان کرمان برگزار می شود ، آذرماه امسال اعلام شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=78692
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.