با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان؛


چراغ جشنواره ملی فیلم کرمان روشن شد

دومین جشنواره ملی فیلم کرمان شامگاه شنبه در محل موزه معاصر صنعتی کرمان آغاز به کار کرد.

امیرحسین جعفری| مراسم افتتاحیه دومین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم کرمان، دیروز سی و یکم اردیبهشت ماه 1401 خورشیدی، با حضور دکتر «مهدی جلالی» (معاون استاندار کرمان)، «محمدرضا علیزاده» ( مدیرکل اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان)، «مجتبی اسدی» (رئیس حوزه هنری کرمان)، دکتر «مجید فدایی» (دبیر تخصصی جشنواره)، «منوچهر مشیری» (مستندساز)، «سحر عصر آزاد» (داور بخش نوشتار سینمایی)، «نسیم سیفی‌پور» و «نسیم محمدی فارسانی» (از داوران بخش فیلم‌نامه) و جمعی از اهالی سینما و رسانه، در حیاط دوم موزه صنعتی کرمان برگزار شد.

اجرای این مراسم را «صادق امیری» برعهده داشت. این رویداد در ابتدا، پس از تلاوت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی، همراه با نمایش تیزری از فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه آغاز شد.

«محمدرضا علیزاده»، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و دبیر کل جشنواره‌، ضمن تشکر از دست‌اندرکاران جشنواره و حاضران در مراسم، برگزاری این رخداد را نتیجه‌ی تعاملاتی مفید، میان اداره‌ی ارشاد و جامعه‌ی سینمایی، برای شکل‌گیری ساختار سینمایی در کرمان دانست. وی با اشاره به عدم برگزاری جشنواره در سال 1400 خورشیدی به دلیل شرایط همه‌گیری ویروس کرونا، در خصوص وجود جشنواره‌ی فیلم کرمان گفت: «وجود جشنواره فیلم، برخواسته از تقاضای به‌حقی از سوی جامعه سینمایی بود که ما آن را محقق کردیم؛ ولی برای استمرار این رویداد، ما نیازمند همراهی هنرمندان هستیم. چرا که بدون همراهی هنرمندان، این استمرار میسر نمی‌شود.» در ادامه علیزاده، ضمن استقبال از نقدهای سازنده، دومین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم کرمان را از حیث کمی و کیفی، نسبت به دوره‌ی قبل موفق‌تر دانست و افزود: «در این دوره از جشنواره 498 اثر در دبیرخانه‌ی جشنواره به ثبت رسید که در مجموع 155 اثر به بخش مسابقه‌ی جشنواره راه یافتند و ان‌شاءالله در پایان جشنواره، از 22 اثر برگزیده، تقدیر خواهد شد. هم‌چنین ما در این دوره 10 کارگاه تخصصی خواهیم داشت که در سالن اصلی و جنبی تماشاخانه‌ی پارس برگزار می شوند.»

در ادامه‌ی مراسم، دکتر «مهدی جلالی»، معاون استاندار کرمان، ضمن ادای احترام به شهید حاج «قاسم سلیمانی»، با اشاره به مبحث جنگ نرم، ارزش فعالان حوزه‌ی سینما و رسانه را برای دشمن انقلاب، هم‌تراز با یک موشک ارزیابی کرد و در انتقاد از سینمای گیشه و عامه‌پسند، افزود: «اگر سینماگر ما با زبان فطرت صحبت کند، منجر به ارشاد جامعه می‌شود. ولی اگر سینماگر با زبان غریزه صحبت بکند، به اغوای جامعه می‌انجامد.»

در ادامه، «صادق امیری» با تشکر از برگزارکنندگان جشنواره و تبریک آغاز دومین دوره‌ی جشنواره‌ی‌ فیلم کرمان به حاضران، به مراسم پایان داد.

دومین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم کرمان از 31 اردیبهشت ماه تا 4 خرداد ماه، در تماشاخانه‌ی پارس برگزار می‌شود.

bdb56c18 adb4 4ee9 84cb 9e7d96997b47

045e5a6e 1fdc 46bb 8456 5287cc73039f

09cbbb9c 3188 4c49 9e0d 2337f6d4457e

4c1babb5 c015 4c62 a802 29dfb237c3f9

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=89004
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.