مدیرکل ارشاد جنوب کرمان اعلام کرد:


سینمای جیرفت تعطیل نشده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان شایعه تعطیلی سینمای جیرفت را تکذیب کرد و فعالیت هرگونه کار فرهنگی از طریق این سینما را طبق ضوابط قانونی دانست.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، بهرام مسلمی در پاسخ به شایعه تعطیلی سینمای جیرفت (افرادی در سالن شهید مداحی‌پور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که اقدام به پخش فیلم می‌کردند)، گفت: سینما تعطیل نشده، بلکه درصدد هستیم خدمات سینمایی را در چارچوب قانون و طبق ضوابط ارائه بدهیم و اگر براساس وظیفه جلوی یکسری اقدامات غیرقانونی گرفته شده، به معنای تعطیلی نیست.
وی از اجرای برنامه‌های فرهنگی براساس ظرفیت‌های اولویت‌بندی شده در شهرستان‌های جنوب کرمان خبر داد و اظهار کرد: وقتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان پیگیر تقویت و تجهیز زیرساخت‌های موردنیاز است، چه دلیلی برای تعطیلی یک مرکز فرهنگی تحت عنوان سینمای جیرفت دارد؟ غیر از این که تمام سعی و تلاشمان بر این است قانونمند حرکت کنیم.
مسلمی مهنی به دوستداران فرهنگ، هنر و سینما اطمینان داد که در جهت توسعه و ارتقاء زیرساخت‌های فرهنگی عمل می‌شود و اظهار کرد: سالن جنب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان تحت عنوان سینما و محلی برای نمایش فیلم تجهیز شده که باید به صورت هدفمند و قانونی عمل کنیم و نه اینکه بدون هیچ گونه قراردادی زیرساخت‌ها را واگذار نماییم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان توسعه فرهنگ و هنر را مستلزم همدلی توام با رعایت قانون حاکم بر نحوه واگذاری زیرساخت‌ها به بخش خصوصی و علاقمندان به ارائه خدمات هنری و فرهنگی عنوان کرد و افزود: توسعه فرهنگ و هنر خارج از گفتمان فرهنگی و قانون نوعی دهن‌کجی به ضوابط است که باید از بدعت‌هایی که به بدنه نگاه‌های توسعه محور فرهنگی لطمه می‌زند، جلوگیری کنیم.
وی ارائه خدمات فرهنگی و هنری را در قالب نمایش فیلم از طریق سینما مورد تاکید قرار داد و گفت: جامعه فرهنگ و هنر باید قانونمند بودن را ترویج بدهند و خودشان در این راستا پیشگام باشند و نه اینکه انتظار بر این باشد به صرف انجام کار فرهنگی قوانین نادیده گرفته شود.
مسلمی مهنی در پاسخ به این سوال ایسنا که آیا جامعه فرهنگ و دوستداران سینما منتظر راه‌اندازی این زیرساخت در شهر جیرفت باشند یا خیر؟ گفت: بنای ما بر توسعه است و نه تعطیلی یا تنزل جایگاه‌های فرهنگی و هنری و نباید نگاه‌مان فقط اقتصادی بدون رعایت قانون باشد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=98801
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.