صدا و سیما در جهت ارتقا فرهنگ عمومی مردم گام بردارد

به گزارش خبرنگار مهر محمدجواد فدایی پیش از ظهر چهارشنبه در دیدار با مدیران صدا و سیمای مرکز کرمان بیان داشت: فعالیت‌های خوبی در صدا و سیما وجود داشته که در این خصوص تشکر می‌کنیم.

وی افزود: سال رونق تولید معرفی شده و همه ما باید در این زمینه فعالیت جدی داشته باشیم لذا کارهایی که انجام شده خوب است اما کافی نیست.

فدایی با بیان اینکه صدا و سیما می‌تواند در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری کمک کند، اظهار داشت: در راستای رونق تولید ما باید واحدهای راکد را فعال کنیم واحدهای نیمه فعال را به حد ۱۰۰ در صد برسانیم لذا از هزار و ۶۰۰ واحد در استان ۹۰۰ واحد تعطیل یا نیمه فعال هستند که باید سرمایه‌گذاری شود تا اشکالات رفع شود.

وی تصریح کرد: یکی از کارهایی که تلویزیون می‌تواند در جهت رونق تولید انجام دهد این است که از واحدهای فعال و نیمه فعال گزارش تهیه کند و مشکلات این واحدها را در یک گزارش عنوان کند قطعا افراد و موسساتی پیدا می‌شوند تا در جهت فعالیت آنان اقدام کنند.

علیرمضانی ادامه داد: برخی از این واحدها مشکل مالی دارند که ما با موسسات غیر دولتی وارد بحث شدیم که قرار شده در فعال کردن آنها به ما کمک کنند که فقط باید مطرح شوند و به اطلاع افراد برسد.

فدایی گفت: اگر ما در آخر سال بتوانیم چند تا از این واحدها را فعال کنیم به این نتیجه می‌رسیم که در رونق تولید موفق شدیم.

وی گفت: در بحث شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها تصمیمات خوبی گرفته شده لذا مصوب شده تا سال آینده شهر نوآوری در کرمان افتتاح شود که صدا و سیما در این رابطه می‌تواند کمک خوبی به ما داشته باشد تا در یک برنامه دو ساله بتوانیم ۱۰ هزار نفر را در این مجموعه به کار گیریم.

استاندار کرمان یادآور شد: فیلم و سریال موضوع مهم و تاثیرگذاری است لذا صدا و سیما می‌تواند در راستای ارتقا فرهنگ در قالب فیلم و سریال ادبیات خودمان را همگانی کند  و همچنین نکات فرهنگی و آموزنده را به نسل فعلی منتقل کند.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم از این همکاری نهایت استفاده را ببریم و در جهت آموزش عمومی و در همه ابعاد توسعه شاهد ارتقا استان باشیم.

فدایی در ارتباط با این که دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران همکاری خوبی با صدا و سیما ندارند، ابراز داشت: دستگاه‌ها باید خود را پاسخگو بدانند لذا از این به بعد در جلسات شورای اداری بسته به زمانی که در اختیار داریم مواردی را به نمایندگان صدا و سیما و رسانه‌ها اختصاص می‌دهیم تا از هر مدیری خواستند سوال پرسیده شود زیرا این مسئله می‌تواند عادت به پاسخگویی بین مدیران را رایج کند.

وی افزود: چهار موضوع حقوق شهروندی، حجاب و عفاف،  رونق تولید و برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی  برخی از موضوعاتی هستند که مدیران باید در جلسات به آن پاسخگو باشند  و هدف از آن به روزرسانی اطلاعات مدیران دستگاه‌های اجرایی استان می‌باشد لذا فرهنگ سوال و جواب هم کم‌کم عادی خواهد شد.

استاندار کرمان افزود: یکی از کارهای مهمی که می‌تواند به ایجاد سیستم اداری فعال و پویا کمک کند بحث فرهنگسازی است که امیدواریم صدا و سیما با تولید برنامه‌های پرمحتوا بتواند در جهت فرهنگسازی مردم گام بردارند.

فدایی گفت: در حوزه خبر و اطلاع رسانی رسانه‌ها باید به نکاتی از جمله این که خبر موثق، هدایت کننده و به هنگام باشد توجه داشته باشند تا به مردم و دولت کمک کنند و کشور به توسعه و رفاه برسد.

وی افزود: تحلیل‌هایی که در وضعیت فعلی جامعه انجام می‌گیرد می‌تواند در برنامه‌ریزی آینده بسیار مهم است ولی این تحلیل‌ها نباید نکات صنفی، سیاسی و… در آن‌ها دخیل باشند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=31335
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.