قالی پارالمپیک توسط نابینایان کرمان بافته شد

سه هنرمند دارای معلولیت بینایی در کرمان قالیچه پارالمپیک بافتند و به این شکل علاقه خود را به ورزشکاران ایرانی و کرمانی این عرصه نشان دادند.

به گزارش کرمان نو به نقل از اداره کل بهزیستی استان کرمان، این قالی در مدت ۲۵ روز توسط سه تن از افراد دارای معلولیت بهروز اکبری، معین کردزاده و زهره یزدانی به صورت شبانه روزی و تحت نظارت استاد قالیبافی شیرین شیخ مظفری بافته شده است.

این قالی براساس طرحی از مینا رامشک در ۳۵ رج و با به کارگیری ۱۸ رنگ بافته شده است.

روز گذشته همزمان با ورود سعید افروز دارنده مدال طلای پرتاب نیزه در پارالمپیک توکیو، این قالی بافته شده توسط نابینایان زیرپوشش خیریه عصای سفید کرمان توسط این ورزشکار اهل اسفندقه شهرستان جیرفت استان کرمان رونمایی شد.
مراسم استقبال از افروز با استقبال جمعی از مسئولان و جامعه ورزش استان کرمان از جمله دادستان کرمان، مدیرکل بهزیستی و رئیس هیات جانبازان و معلولان استان در فرودگاه این شهر برگزار شده بود.

مهدی نخعی رئیس هیات جانبازان و معلولان استان کرمان در این مراسم از اهدای ۵۰ سکه طلا به ورزشکاران طلایی و ۳۰ سکه طلا به ورزشکاران نقره ای خبر داد.

سعید افروز ورزشکار اهل اسفندقه جیرفت کرمان متولد ۱۱ آذرماه ۱۳۶۹ قهرمان پارالمپیک توکیو است.

وی نماینده ایران در پارالمپیک تابستانی ۲۰۲۰ در توکیو ژاپن بود که در ماده F۳۴ پرتاب نیزه مردان ضمن کسب مدال طلا ، رکورد جهان را نیز جابه جا کرد .

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=76184
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.