نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی گل‌گهر آغاز به کار کرد

نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی گل‌گهر به عنوان «رویداد بزرگ هنر مجسمه‌سازی در جنوب‌شرق کشور» با حضور امام جمعه سیرجان، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرماندار، مدیر مجتمع‌ و معاونان شرکت گل‌گهر و ۱۶ هنرمند برجسته مجسمه‌سازی کشور صبح امروز سوم شهریورماه آغاز به کار کرد.

در این سمپوزیوم یک قطعه سنگ مرمریت چشمه شیردوش کرمان، به ابعاد تقریبی ۲۵۰ در ۱۲۰ سانتیمتر در اختیار هر یک از هنرمندان قرار می‌گیرد تا آثارشان را خلق کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت گل‌گهر، پس از انتشار فراخوان سراسری، جمعی از مجسمه‌سازان که تجربه کار با سنگ را داشتند، ثبت‌نام کردند و پس از داوری ماکت‌های ارسالی ۱۶ هنرمند به مرحله نهایی راه یافتند. در این سمپوزیوم یک قطعه سنگ مرمریت چشمه شیردوش کرمان، به ابعاد تقریبی ۲۵۰ در ۱۲۰ سانتیمتر در اختیار هر یک از هنرمندان قرار می‌گیرد تا آثارشان را خلق کنند.

۱۶ نفر هم از میان فعالان رشته‌های هنری به عنوان دستیار هنرمندان منتخب به همراه جمعی از علاقمندان و فعالان این هنر در سیرجان هم به‌عنوان عوامل اجرایی در این رویداد بزرگ فرهنگی حضور خواهند داشت.

شورای سیاستگذاری و انتخاب آثار این رویداد هنری متشکل از ابوذرحلوایی‌پور، سید مجتبی موسوی ، احمد زیدابادی، فیروزه اشکبوسی، سعید شهلا‌پور، حمید شانس، ملک دادیارگروسیان است.

نخستین سمپوزیوم مجمسه‌سازی گل‌گهر از امروز چهارشنبه، در محوطه‌ای باز واقع در بلوار مالک اشتر جنب میهمانسرای گل گهر به مدت ۲۰ روز و با رعایت همه‌ی شیوه‌نامه‌های بهداشتی میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی است و همچنین بازدید برای عموم مردم و شهروندان آزاد است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=75381
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.