«هوشنگ مرادی‌کرمانی»برای سومین‌بار نامزد دریافت جایزه «آسترید لیندگرن»شد

«هوشنگ مرادی‌کرمانی» و «کتابخانه‌های سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» به عنوان نامزدهای دریافت جایزه «آسترید لیندگرن» از سوی کانون معرفی شدند، این جایزه دومین جایزه‌ی بزرگ ادبیات در جهان است.

«هوشنگ مرادی‌کرمانی» به عنوان نویسنده‌ی کتاب کودک و نوجوان و «کتابخانه‌های سیار روستایی کانون پرورش فکری» در بخش پروژه‌های ترویج کتاب‌خوانی برای سومین‌بار به عنوان نامزدهای این جایزه در سال ۲۰۲۰ معرفی شدند.

به گزارش گفتار نو، هیات‌های معرفی نامزدهای جایزه سال ۲۰۲۰ را از ایران، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای کتاب کودک، موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودک و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان تشکیل می‌دهند.

جایزه یادبود «آسترید لیندگرن» به مناسبت بزرگداشت نویسنده‌ی سوئدی و یکی از پرطرفدارترین نویسندگان جهان از سال ۲۰۰۲ از سوی دولت سوئد بنیان نهاده شده است.

این جایزه به عنوان بزرگ‌ترین و گران‌ترین جایزه‌ی ادبیات کودکان و نوجوانان و دومین جایزه‌ی بزرگ ادبیات در جهان پس از جایزه‌ی هانس کریستین اندرسن است که نه تنها نویسندگان و تصویرگران بلکه قصه‌گویان، مروجان و نهادهای حوزه‌ی ادبیات کودکان و ترویج کتاب‌خوانی نیز می‌توانند به آن دست یابند.

این جایزه سالانه به یک یا بیش از یک هنرمند یا مروج، صرف نظر از زبان و ملیت اعطا می‌شود.

هدف از اهدای این جایزه تقویت و بالا بردن کیفیت ادبیات کودک و نوجوان و توجه بیشتر به حقوق کودکان در جهان است.

بیش از ۶۰ کشور از سراسر دنیا در این مسابقه شرکت می‌کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=34044
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.