۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از ارسال ۲ هزار و ۵۰۰ اثر به نخستین کنگره ملی شعر محلی سردار دلها حاج قاسم سلیمانی در این منطقه خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، حسین اسحاقی روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: داوران جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان پیش بینی ارسال این تعداد ارسال آثار را به این جشنواره نداشتند.

وی اظهار داشت: داوران کیفیت اشعار ارسالی به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان را بسیار عالی ارزیابی کردند که با توجه به کیفیت بالای اشعار انتخاب نفرات برگزیده دشوار شده است.

وی زمان فراخوان نخستین کنگره ملی شعر محلی حاج قاسم سلیمانی را اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کرد و از تمدید ۲ مرحله ای این کنگره ملی با توجه به استقبال زیاد خبر داد.

وی تصریح کرد: نخستین جشنواره ملی شعر محلی حاج قاسم سلیمانی در سطح ملی برگزار و نفرات برتر در ۱۵ گویش اصلی کشور انتخاب می شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان زمان برگزاری اختتامیه جشنواره ملی شعر محلی حاج قاسم سلیمانی را ۲۹ دی ماه اعلام کرد و گفت: با توجه با حجم زیاد برنامه ها در سالگرد شهادت سردار دل ها این برنامه در این تاریخ برنامه ریزی شد.

وی از حضور یکی از چهره های برجسته کشور در آیین اختتامیه کنگره ملی شعر محلی حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: نفرات برتر کنگره در این آئین تجلیل می شوند.

اسحاقی هدف از برگزاری کنگره ملی شعر محلی حاج قاسم سلیمانی را ترویج مکتب سردار سلیمانی برشمرد و بر نهادینه کردن این مکتب تاکید کرد.

وی شخصیت سردار دل ها را جهانی برشمرد و گفت: جنوب کرمانی ها سردار سلیمانی را همشهری خود می دانند و ارادت خاصی به ایشان دارند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=82358
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.