آمار تخلف در نانوایی‌های کرمان افزایش یافت

معاون استانداری کرمان گفت: در شهرستان‌های استان گزارش تخلفات بسیار بالایی از نانوایی‌ها رسیده که نظارت بر طرح ساماندهی آرد و نان از اولویت‌های اصلی ما است.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، رحمان جلالی صبح امروز در چهل و پنجمین کارگروه تنظیم بازار استان کرمان که در محل سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان برگزار شد با اشاره به تشکیل قرارگاه حمل و نقل در آستانه اربعین، اظهار داشت: در آستانه تشدید سفرهای اربعین قرار داریم و در این ایام تخلفاتی برای رسیدن به مرز عراق، در حال شکل گیری است.

وی با بیان اینکه باید از نزدیک و با جدیت مسائل این حوزه حل شوند، گفت: به همین علت قرارگاه حمل و نقل اربعین برای نظارت بیشتر و بهتر از امروز در استان کرمان راه‌اندازی می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اقدامات اداره غله و خدمات بازرگانی استان در ارتباط با تامین مایحتاج موکب‌های اربعین استان بیان کرد: درخواست هر سهمیه منوط به تصویب در ستاد اربعین است و خوشبختانه مشکلات موکب‌داران در ایام اربعین مرتفع شده است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت طرح هوشمندسازی یارانه نان و نصب کارتخوان‌های ویژه خرید هوشمند در استان، گفت: در شهرستان‌های استان گزارش تخلفات بسیار بالایی از نانوایی‌ها به استان رسیده است و نظارت بر این طرح برای ما از اولویت‌های اصلی است و نباید نظارت‌ها کمرنگ شوند.

جلالی با بیان اینکه کمترین نظارت بر نانوایی‌ها در شهرستان‌ها انجام شده، افزود: فرمانداران در ارتباط با رسیدگی به تخلفات نانوایی‌ها عملکرد بدی داشتند و باید تا روز سه شنبه علت عدم نظارت ها را به استانداری ارسال کنند.

وی در ارتباط با مشکلات نصب دستگاه‌های کارتخوان در نانوایی‌ها در مناطقی که نقط کور اینترنتی هستند، گفت: به مخابرات و زیر‌ساخت‌های استان معترض هستیم و باید تعداد نقاط کوری را که نمی‌توان دستگاه بی‌سیم نصب کرد را به ما اعلام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه اگر این مشکلات تا کنون حل نشده نشان از ضعف زیر ساخت‌های مخابراتی است، ادامه داد: حل این مشکل باید هرچه سریع‌تر در اولویت قرار داده شود.

وی با بیان اینکه اگر برخی مناطق نقطه کور هم تایید نشدند، فرمانداران باید پاسخگو باشند، افزود: باید با نانوایان متخلفی که برای عدم اجرای قانون بهانه دارند، برخورد شود.

جلالی با اشاره به اینکه وضعیت آرد و نان و ساماندهی آن طرح بزرگی است که در حال اجرا است، ادامه داد: دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد که قصد ایجاد اختلال برای شکست این طرح دارند.

داریوش ماهری، مدیرکل غله استان کرمان نیز در این جلسه در ارتباط با توزیع آرد سهمیه‌ای در استان، گفت: خوشبختانه توزیع سهمیه آرد روند خوبی دارد اما برخی نانوایی‌ها سهمیه دریافت می‌کنند اما وجود خارجی ندارند.

وی با بیان اینکه در 6 شهرستان شرقی نرماشیر و فهرج به علت توزیع آرد خام روستایی که به اشخاص تعلق می گرفته است دچار بار حقوقی هستیم، افزود: شورای اسلامی این مناطق باید رسماً تعهد امضا کند تا آرد به دست اشخاص حقیقی برسد.

ماهری بیان کرد: پیشنهاد ما این است نانوایی‌هایی که به هر دلیلی جابه‌جا می‌شوند و به ما اعلام نمی‌کنند اما سهمیه آرد خود را دریافت می‌کنند، به محض احراز تخلف سهمیه آرد آنها قطع شود.

رضا سنجری مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تعداد 2 هزار و 141 نانوایی در سطح استان به سیستم مرکزی سهمیه بندی متصل شدند، اظهار داشت: هنوز 700 نانوایی دو دستگاه کارتخوان دارند که باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شوند.

وی با بیان اینکه در شهرستان‌های رفسنجان، عنبرآباد، ریگان، سیرجان و کوهبنان بیشترین تخلف از نانوایی‌ها گزارش و ثبت شده است، افزود: در این شهرستان‌ها بازدید ها در حد صفر بوده که نشان از عدم نظارت و توجه به مقوله بازرسی‌ها دارد.

سنجری با اشاره به اینکه یک سوم کارت خوان‌ها به بهانه نقطه کور بودن درخواست کارتخوان باسیم داده‌اند، گفت: عملاً دو کارتخوان در این نانوایی‌ها نصب شده که این امر در گزارش دهی اختلال ایجاد می‌کند.

ارسلان میری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه نظارت بر نانوایی‌ها در استان ادامه دارد، اظهار داشت: در راستای ماده 16 و 17 قانون تعزیرات حکومتی با نانواهای متخلف برخورد می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با اشاره به اینکه به محض احراز تخلف نانوایان از 4 تا 20 میلیون تومان برای آنها جریمه صادر خواهد شد، گفت: برای این جرایم با عنوان عدم اجرای ضوابط و مقررات صنفی جاری کشور حکم صادر می‌شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=96321
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.