اجرای طرح جامع مالیاتی در استان کرمان ۹۵ تا ۹۸ درصد پیشرفت دارد

محمد سلمانی اظهار داشت: هدف اصلی از اجرای طرح جامع مالیاتی تسهیل در کار ارباب رجوع است و یکی از مزایای خوب طرح جامع مالیاتی این است که مودی و مامور مالیاتی کمتر یکدیگر را می‌بینند و از طریق سیستم و به‌صورت غیرحضوری کار مودیان مالیاتی انجام می‌شود.

به گزارش تسنیم، وی با اشاره به اینکه هر مودی می‌تواند با کد شناسایی و رهگیری که از پرونده خود دارد وارد سیستم شده و مالیات خود و برگ تشخیص خود را ببیند گفت: در هر جای ایران که حضور داشته باشد، می‌تواند به‌راحتی وارد سیستم شده و اطلاعات خود را دریافت و مفاصا حساب مالیاتی خود را دریافت کند.

مدیر‌کل امور مالیاتی استان کرمان با بیان اینکه افزایش درآمد‌ها، کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایتمندی مردم را از اهداف اجرای طرح اصلاح نظام مالیاتی دانست و افزود: تمام بانکها نیز از طریق اینترنتی با اداره کل مالیاتی در ارتباط هستند و از این طریق می‌توانند مفاصا حساب مالیاتی مشتریان خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه تحت هیچ شرایطی مفاصا حساب بانکی را دستی نمی‌دهیم و حدود شش ماه است که بانک‌ها در کرمان برای استعلام از این خدمت استفاده کرده و از طریق سیستم، مفاصا حساب دریافت می‌کنند خاطر‌نشان کرد: ضرورت اجرای این تحول در اسناد بالا دستی و برنامه‌ای کشور نیز به دفعات مورد توجه قرار گرفته است به‌نحوی که از برنامه سوم تا برنامه ششم توسعه بر اهمیت و ضرورت اجرای این طرح تاکید شده است.

سلمانی با بیان اینکه طرح جامع مالیاتی در استان کرمان در حال اجراست گفت: در مرکز استان 4 اداره اشخاص حقوقی تشکیل دادیم که پرونده‌های مالیات مستقیم، حقوقی و تکلیفی و ارزش افزوده همزمان رسیدگی می‌شود و در مشاغل نیز 16 اداره در مرکز استان داریم که هر کدام از آنها با طرح جامع مالیاتی در ارتباط هستند.

وی با اشاره به اینکه مفاصا حساب‌های بانکی ظرف سه روز ارائه می‌شود و در سطح کشور از این جهت مورد تقدیر قرار گرفتیم افزود: اجرای طرح جامع مالیاتی در استان کرمان 95 تا 98 درصد پیشرفت دارد و کرمان، سیرجان، رفسنجان، جیرفت و بم که از شهرهای بزرگ استان کرمان هستند اجرای طرح جامع مالیاتی پیشرفت بسیار خوبی داشته است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=23140
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.