استاندار: تدوین ۲۰ سند توسعه‌ای در استان کرمان در سال ۹۸

استاندار کرمان گفت: در سال گذشته ۲۰ سند توسعه در استان کرمان تدوین و تصویب و ۲۶ هزار میلیارد تومان پروژه در استان بهره برداری شده است.

محمدجواد فدائی در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان افزود: در سال ۹۶ مبلغ ۲۲ میلیارد تومان تعهد خیران بوده در حالی که بودجه عمرانی استانی نوسازی مدارس ۳۰ میلیارد تومان بوده که کمک خیران در مقابل بودجه عدد قابل توجهی بوده است.

وی افزود: حضور و کمک خیّران ربطی به وضعیت مالی دولت ها ندارد و حتی در کشورهای پیشرفته و با اقتصاد خیلی خوب نیز خیّران نقش مهمی دارند و کارهای بزرگی انجام می دهند.

به گزارش ایسنا استاندار کرمان بیان کرد: در سال ۹۷ خیران ۳۲ میلیارد تومان تعهد کردند و بودجه استانی نوسازی ۳۶ میلیارد تومان بوده.

او افزود: در سال قبل تعهد خیران مدرسه ساز در استان کرمان ۹۷ میلیارد تومان و بودجه استانی نوسازی مدارس ۲۱ و نیم میلیارد تومان بوده است.

فدایی گفت: در اعتبارات ملی در مدرسه سازی در سال های گذشته رشد خوبی داشته ایم به طوری که در سال های ۹۷ و ۹۸ نسبت به سال ۹۶ پنج برابر رشد را شاهد بودیم.

او اظهار کرد: در سال ۹۷ پنج برابر سال ۹۶ در ساخت کلاس در استان کرمان توسط خیران کار شده و سال ۹۸ میزان ۲۰ درصد بیش از سال قبل از آن کلاس احداث شده که نشان می دهد خیران نقش موثر و خوبی دارند و توصیه می کنیم همچنان به این کمک ها ادامه بدهند.

استاندار کرمان در ادامه با اشاره به عملکرد شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان در سال گذشته عنوان کرد: در سال گذشته ۲۰ سند توسعه در استان کرمان تدوین و تصویب شده است و ۲۶ هزار میلیارد تومان پروژه در استان بهره برداری شده که بخشی از سرمایه گذاری صورت گرفته در استان مربوط به این پروژه هاست.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=48994
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.