اولویت‌های عمرانی ‌کرمان در سال ۱۴۰۱/ از اجرای طرح انتقال آب ‌‌تا ساماندهی مرقد شهید سلیمانی

معاون عمرانی استاندار کرمان تامین زمین طرح ملی مسکن، اجرای طرح انتقال آب، سیل‌بند جیرفت، ساماندهی گلزارشهدا، بهره‌برداری از ساختمان جدید استانداری و کلنگ‌زنی طرح روستای نمونه گردشگری قنات ملک را مهمترین برنامه‌های این معاونت عنوان کرد.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، سید مصطفی آیت‌اللهی موسوی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اولویت‌های استان کرمان در سال جاری در حوزه عمرانی اظهار داشت: حوزه معاونت عمرانی یکی از وسیع‌ترین حوزه‌های کاری استانداری بوده و حجم کار بالایی دارد و این معاونت به واسطه نوع خدمتی که ارائه می‌کند وظیفه اصلی آن هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی به منظور اجرای پروژه‌های عمرانی است.

وی با بیان اینکه زیرمجموعه این معاونت چهار مدیریت فنی، شهری، روستایی و بحران فعالیت دارند گفت: مهمترین برنامه امسال معاونت امور عمرانی استانداری کرمان در راستای تحقق شعار تامین مسکن از طریق طرح ملی مسکن دولت است که تسهیل و آغاز عملیات اجرایی آن در سال جاری را دنبال می‌کنیم.

بخش عمده‌ای از تامین زمین طرح ملی مسکن در استان کرمان انجام شد

معاون امور عمرانی استانداری کرمان با اشاره به اینکه تامین زمین از بزرگ‌ترین دغدغه‌های اجرای این طرح در استان کرمان است که بخش عمده‌ای از آن انجام شده افزود: ایجاد شهرها و شهرک‌های جدید برای تامین مسکن مردم را نیز در برنامه داریم.

وی با بیان اینکه استانداری به واسطه اینکه نماینده عالی دولت است، وظیفه ستادی نظارت بر اجرای عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان را نیز به عهده دارد که در حوزه عمرانی این کار هم انجام می‌شود گفت: هماهنگی برای اجرای زیرساخت‌ها موضوع دیگری است که در این معاونت دنبال می‌شود.

اجرای طرح انتقال آب به شهرهای شمالی استان کرمان

آیت‌اللهی موسوی با اشاره به اجرای زیرساخت‌های استان از جمله آب بزرگ‌ترین چالش ما در استان کرمان است بیان کرد: طرح انتقال آب به شهرهای شمالی از خط خلیج فارس در برنامه است، که پیگیری می‌شود و امیدواریم که امسال اجرایی شده تا عمده نگرانی ما برای تامین آب شهرهای شمالی استان رفع شود.

وی با بیان اینکه تسهیل امور بین دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از دیگر اقدامات این معاونت است گفت: با توجه به اینکه در اکثر شهرها و روستا‌ها، امسال شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراها تغییر کرده، نیاز به برگزاری دوره‌های آموزشی بود که این دوره‌ها از انتهای سال قبل آغاز شده و ادامه دارد.

معاون امور عمرانی استانداری کرمان با عنوان اینکه در حوزه معاونت عمرانی استانداری، ۴۵ کارگروه، کمیسیون و شورا عهده‌دار وظایف است افزود: هدف این است که در راستای تحقق شعار سال بتوان کارها را به نحوی پیش برد که طرح‌های اجرا شده اشتغالزا و دانش بنیان بوده و تسهیل امور انجام شود.

وی با اشاره به اینکه آمار استان کرمان در حوزه کاهش تلفات جاده‌ای، سه سال پشت سر هم نزولی بوده و استان برتر کشور در این حوزه بودیم بیان کرد: امسال هم در برنامه داریم که نقط حادثه‌خیز استان در جاده‌ها و دورن شهرها روستاها و را مرتفع کرده و تلفات جاده‌ای و تصادفات را تا حد امکان کاهش دهیم.
آیت‌اللهی موسوی با بیان اینکه برخی از طرح‌های هادی، جامع و تفصیلی شهرها و روستا باید به روزرسانی شده و در برخی از نقاط نیز نیاز به طرح‌ها جدید داریم که باید اجرایی شود که در تسهیل امور مردم نقش زیادی دارد گفت: رسیدگی به شکایاتی که از شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توسط مردم و دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود نیز به عهده این معاونت است.

وی با بیان اینکه در حوزه امور عمرانی استانداری کرمان برخی از امور معادن نیز پیگیری می‌شود و از سال قبل اعتبارات خوبی را معادن استان دریافت کردیم ادامه داد: شورای تامین استان از انتهای سال گذشته مسئولیت اجرای طرح گلزار شهدای کرمان را به معاونت امور عمرانی استانداری سپرده است.

ساخت فاز نخست عملیات اجرایی ساماندهی مرقد مطهر شهید سلیمانی

معاون امورعمرانی استانداری کرمان افزود: فاز اول ساماندهی مرقد مطهر سردار دل‌ها شهید سپهبد قاسم سلیمانی و مزار شهدای اطراف آن در جلسه اخیر مصوب و مقرر شد که در جلسه بعد، طرح اجرایی این مکان مقدس ارائه و عملیات اجرایی مرمت و بهبود آن در سال جاری انجام شود.

آغاز سیل‌بند جیرفت

وی با بیان اینکه امسال آغاز فاز یک و دو سیلبند جیرفت که در واقع ادامه طرح سیلبند خرم است در برنامه قرار دارد که با اجرای آن بخشی از مناطق شهری و روستایی در گیر سیل ما در جنوب استان کرمان را تا حد زیادی ایمن می‌شود گفت: امسال عملیات لایروبی و مطالعات بستر و رودخانه‌های استان کرمان در برنامه است.

آیت‌اللهی موسوی با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری و با توجه به بازخوردی که از سفرهای نوروزی امسال به استان کرمان گرفته شد بهبود وضعیت اماکن گردشگری و تاریخی استان در برنامه است ادامه داد: طرح روستای نمونه گردشگری قنات ملک نیز امسال در برنامه است که به زودی کلنگ آن به زمین زده می‌شود که یک طرح ملی است.

ساختمان جدید استانداری کرمان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح زائرسرای خوزستان برای اسکان زائران استان کرمان در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین و راهیان نور امسال آغاز می‌شود گفت: مصلی کرمان نیمه تمام بود که با دستور امام جمعه و استاندار کرمان امسال آغاز عملیات اجرایی آن در برنامه بوده و ساختمان جدید استانداری کرمان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=87193
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.