تولید کاتد مس برای اولین‌بار در جهان به روش تانک بایولیچینگ

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ میدکو، دوشنبه ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۷ تولید کاتد مس به روش تانک بایولیچینگ در مجتمع بابک مس ایرانیان از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ میدکو آغاز شد. در این مراسم آقای دکتر پورمند مدیر عامل شرکت میدکو با برقراری تماس تلفنی با آقای دکتر قاسمی رییس هیأت مدیره شرکت میدکو و مدیر عامل محترم بانک پاسارگاد بهره برداری از این پروژه را آغاز کردند.

در این مراسم که جمعی از مدیران و دست اندرکاران این پروژه نیز حضور داشتند. آقای دکتر قاسمی بهره برداری از این طرح مهم و ملی را تقدیم به ملت شریف ایران نموده و برای عوامل و دست اندرکاران آن آرزوی موفقیت نمودند.

آقای دکتر پورمند این موفقیت را که برای اولین بار در دنیا توسط نیروهای متخصص میدکو، در مجتمع بابک مس ایرانیان عملی شده است را تبریک گفته و  اظهار داشتند: این مهم یک تغییر بزرگ تکنولوژیک در سطح جهان و در صنعت مس می‌باشد. ایشان با قدردانی از بانک پاسارگاد فرمودند که این مهم با حمایتهای ویژه جناب آقای دکتر قاسمی به انجام رسیده است.

شایان ذکر است مجتمع بابک مس با ظرفیت تولید ۵۰ هزار تن کاتد مس و ۱۲ هزار تن لوله مسی در سال فعالیت می‌نماید. در روش تانک بایولیچینگ با استفاده از نوع خاصی از باکتری های غیرمضر محصول نهایی استحصال می‌شود. دانش این تکنولوژی سازگار با محیط زیست توسط متخصصین ایرانی طی ۵ سال پژوهش و تلاش مستمر ایجاد و راه اندازی شده است.  از مزایای اصلی روش تانک بایولیچینگ می‌توان به حذف کوره های ذوب و درنتیجه کاهش قابل ملاحظه آلایندگی و همچنین صرفه جویی در مصرف آب و منابع انرژی در راستای حمایت از محیط زیست و مسوولیت های اجتماعی اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.