جمع‌آوری ۴۵۰ میلیارد تومان زکات در کشور در سال جاری

محمد سراب نشین امروز ۵ اسفندماه در همایش زکات استان کرمان با حضور نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رییس شورای عالی زکات اظهار کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری ۴۵۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع آوری شده که ۳۶ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: ۳۱۵ میلیارد تومان زکات مال و ۱۳۵ میلیارد تومان زکات فطریه بوده که از زکات مال ۱۶۵ میلیارد تومان زکات واجب و ۱۵۰ میلیارد تومان زکات مستحب مال بوده است.
سراب نشین درباره هزینه کرد زکات بیان کرد: در ۹ ماهه امسال ۴۰۹ میلیارد تومان از زکات جمع آوری شده هزینه شده که ۳۰۸ میلیارد تومان معادل ۷۵ درصد صرف امور محرومین از جمله مسائل معیشتی، احداث و مرمت مسکن، تهیه جهیزیه، امور درمانی، امور تحصیلی، آزادی زندانیان، تهیه لوازم زندگی و … شده است.
وی بیان کرد: ۱۰۱ میلیارد تومان از زکات جمع آوری شده معادل ۲۵ درصد صرف پروژه های عمرانی عام المنفعه از جمله خانه عالم، کتابخانه، جاده سازی، غسالخانه، روشنایی معابر و … شده است.
مدیرکل امور اجرایی زکات کشور گفت: تمام زکات جمع آوری شده در همان محل هزینه و به جای دیگر منتقل نمی شود و همه هزینه های جاری زکات از محل کمیته امداد تامین می شود.
لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=25236

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.