رشد 108 درصدی وصول مطالبات معوق بانک‌ها

به گزارش ایسنا “رضا طالبی زاده” در دیدار با مدیر شعب بانک تجارت استان از وصول مبلغ 353 میلیارد ریال از مطالبات معوق بانک های دولتی و خصوصی طی سه ماهه نخست سال جاری در این استان خبر داد و افزود: با برنامه ریزی صحیح موفق شده ایم میزان وصول مطالبات بانک ها را در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به بیش از دو برابر برسانیم.
وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان وصول مطالبات بانکی مربوط به شهرستان کرمان می باشد گفت: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در هر روز کاری به طور متوسط میزان 5 میلیارد و 400 میلیون ریال از مطالبات معوق بانک ها را وصول می نماید.
این مقام قضایی با اشاره به اینکه تعداد معدودی از وام گیرندگان با اخذ تسهیلات بانکی در راستای رونق تولید و حمایت از کارآفرینی حرکت نکرده اند و تسهیلات گرفته شده را در امور دیگری هزینه کرده اند و در حال حاضر نیز رغبتی به بازپرداخت تسهیلات نشان نمی دهند گفت: در راستای حمایت از رونق تولید به دنبال تعطیلی هیچ واحد تولیدی و صنعتی فعالی نیستیم و در وصول مطالبات بانک ها این موارد را مد نظر قرار می دهیم.
در ادامه مدیر شعب بانک تجارت استان کرمان ضمن اعطاء لوح سپاس از زحمات مدیریت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تقدیر نمود و گفت: در خصوص مطالبات معوق بانک ها سعی ما بر این است که با مذاکره با بدهکاران، مطالبات دولتی وصول شود و در برخی موارد که به نتیجه مطلوب نمی رسیم از طرق حقوقی و قضایی وارد عمل می شویم و با استفاده از ظرفیت واحدهای اجرای اسناد رسمی مطالبات دولتی را وصول می کنیم.
وی در انتها خاطر نشان کرد: در سال جاری و در راستای حمایت از تولید کنندگان، به دنبال وصول مطالبات معوق بانک تجارت از بدهکاران کلان غیرتولید کننده می باشیم و پس از دریافت این مطالبات، زمینه را برای دادن تسهیلات به تولید کنندگان واقعی فراهم می نماییم.
لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=30724
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.