رویکرد متوازن ایجاد طرح های بازآفرینی شهری در استان کرمان

به گزارش روز شنبه ایرنا، استاندار کرمان در ستاد باز آفرینی شهری پایدار با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت طرح بازآفرینی شهری، گفت: ۲۲ پروژه این طرح در شمال و ۲۱ پروژه در جنوب استان با ۸۰ درصد مانده اعتبار،   در سال ۹۸ باید به بهره برداری برسند.
محمدجواد فدائی اظهار داشت: همه ما اینجا جمع شدیم تا به قانون عمل کنیم و اگر در مواردی با موانع قانونی برخورد می کنیم باید این موارد احصا و به وزارتخانه ها ارجاع داده تا براساس آن برنامه ریزی هایی صورت دهیم.
وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح بازآفرینی شهری گفت: به طور کلی در اجرای مناسب و درست این طرح باید به ٢ نکته، چگونگی تنظیم قرار دادها و مشارکت ها و چگونگی دریافت اعتبارات دقت اساسی شود.
استاندار کرمان تاکید کرد: ۱۳پروژه از این طرح از سال گذشته باقی مانده است که ابتدا باید آنها را به اتمام رسانده و سپس به سراغ اجرای طرح های سال ٩٨ برویم.
معاون وزیر راه و شهر سازی نیز در این نشست گفت: ۲ هزار و ۷۰۰ محله در بافت قدیم از یکسری امکانات محروم هستند و این شرایط می طلبد همه مسئولان در کنار هم همت کنند تا مردم از این شرایط به وضعیت مطلوب تری برسند.
سید محمد پژمان افزود: نامقاوم بودن بناهای محلات بازآفرینی و همچنین نبود زیرساخت مناسب یک مخاطره بسیار نزدیک برای خانواده های ساکن در این محلات است که اگر کوچکترین حادثه طبیعی مثل زلزله رخ دهد با خسارت انسانی سنگینی مواجه خواهیم شد.
وی با اعلام خبر اعطای تسهیلات با نرخ سود  ۹ درصدی به سازندگان واحدهای مسکونی در محلات طرح بازآفرینی شهری تصریح کرد: وظیفه ملی ما این است که به طرح بازآفرینی شهری که براساس مطالعات علمی و دقیق تدوین شده، ‌کمک کنیم که این موضوع عزم ملی را می طلبد و همه دستگاه های حاکمیتی باید درگیر باشند.
پژمان به مدیران استانی گفت: با توجه به ظرفیت ها، پتانسیل ها و استعدادهای موجود در شهر کرمان، اجازه دهید یک تغییر جدی در این شهر رخ دهد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری پایدار کشور با اشاره به تسریع روند کار خاطر نشان کرد:۱۵۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه و تجهیز خدمات روبنایی و زیربنایی بافت‌های فرسوده کشور تخصیص داده شده است.
وی به گستردگی بی رویه شهر کرمان نیز اشاره و تاکید کرد: متاسفانه عدم تعادل و توازن در شهر کرمان غوغا می کند، کرمان با وجود ١٣ هزار هکتار عرصه، از نظر تراکم جمعیت، جزو کم تراکم ترین شهر های کشور است که همین موضوع سبب شده نحوه اداره و مدیریت منابع در این شهر با مشکل روبرو شود و در این راستا باید تغییر نگرشی صورت گیرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=31419
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.