معدن کرومیت منوجان برای دومین بار به مزایده گذاشته شد


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان: شرکت‌های بزرگ معدنی در مزایده شرکت نکردند

معدن کرومیت منوجان پس از خلع‌ید از بهره‌بردار قبلی اکنون به گفته مسئولان صمت برای دومین‌بار به مزایده گذاشته شده و اگر تا اواسط آذرماه فرد دیگری در مزایده شرکت نکند دولت آن را به شرکتی واگذار خواهد کرد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، اولین آگهی مزایده عمومی واحد معدنی کرومیت آسمینون در تاریخ ۱۷ مهر ماه سال جاری (۱۴۰۱) در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ثبت شده است که متقاضیان واگذاری وجود نداشته و برای دومین بار ۲۵ آبان‌ماه واگذاری این واحد به مزایده عمومی گذاشته شده است و متقاضیان تا اواسط آذرماه فرصت دارند مدارک خود را به سایت سازمان صنعت معدن و تجارت کرمان ارسال کنند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان تاکید کرد: اگر تا پایان زمان مزایده هیچکدام از این شرکت‌ها در مزایده حضور پیدا نکنند دولت خارج از مزایده معدن را به شرکتی دارای صلاحیت واگذار می‌کند.
مروجی با بیان اینکه در این باره بارها با شرکت‌های بزرگ معدنی مذاکراتی داشته‌ایم اضافه کرد: این شرکت‌های مهم برای حضور در مزایده معدن کرومیت منوجان پیشقدم نشدند و در نتیجه شرکت‌های دیگری حضور مقدماتی خود را با گرفتن اسناد اعلام کردند.
وی یادآور شد: اینک فقط ۱۷ شرکتی که اسناد را تحویل گرفته‌اند می‌توانند در مزایده شرکت کنند و تا نیمه آذر فرصت دارند با تحویل اسناد و بارگذاری آن شرکت خود را در مزایده نهایی کنند.
حدود هشت ماه است که تولید در این واحد معدنی به دلیل غیر اقتصادی بودن استخراج متوقف شده است.
این معدن تا پیش از خلع‌ید بهره‌بردار قبلی یکهزار و ۲۰۰ کارگر داشت که اینک از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=98699
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.