ساخت و ساز برای محرومین از تیرماه|200خانوار تحت حمایت قرار می‌گیرند

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد کشور از شناسایی ۲۰۰ هزار خانوار فاقد مسکن نیازمند و از آغاز ساخت و ساز برای این افراد از تیر ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا، سعید زارع‌زاده  گفت: بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک به نیازمندان، دستگاه‌های انقلابی کشور در قالب طرح ایران همدل  بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان به محرومان کمک کردند.

وی یکی از اقدامات کمیته امداد در بحث توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت را ساخت مسکن عنوان کرد و ادامه داد: با نیازسنجی انجام ‌شده ۲۰۰ هزار خانوار محروم کشور فاقد مسکن شناسایی شده‌اند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد کشور اضافه کرد: به منظور رفع نیاز این خانواده‌ها تفاهم‌نامه چندجانبه بین کمیته امداد، بنیاد مستضعفان، آستان قدس، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سپاه منعقد شده و قرار است برای این ۲۰۰ هزار خانوار محروم کشور خانه ساخته شود.

افزایش سقف وام تا 100میلیون تومان

زارع‌زاده اظهار کرد: کار کارشناسی این تفاهم‌نامه آغاز شده و با تشکیل پرونده‌های مددجویان از تیرماه سال جاری ساخت این خانه‌ها شروع می‌شود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، وی به برنامه‌های این نهاد برای تسریع در ساخت واحدهای مسکونی محرومان اشاره کرد و ادامه داد: کمک به آسان‌سازی ضمانت‌های بانکی و مشارکت دستگاه‌های خدمات‌رسان همچون شرکت آب، برق و گاز در جهت ارائه خدمات مکمل برای تسریع در ساخت مسکن محرومان مورد نیاز است.

وی همچنین از افزایش سقف وام‌های مسکن محرومان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان خبر داد و افزود: این وام‌ها به‌صورت قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۲۰ ساله به نیازمندان پرداخت می‌شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=71986
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.