شرایط مشمولان عنوان شد؛


سهمیه جدید وام ۲۰۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن ابلاغ شد

سهیه جدید وام ودیعه مسکن در شهرها و روستاها تا پایان سال جاری به شعب بانک دولتی ابلاغ شد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از  ایرنا، یک بانک دولتی سهمیه جدید تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان سال ۱۴۰۲ را به شعب این بانک ابلاغ کرد.

این تسهیلات مصوب ۳ بهمن امسال هیئت‌مدیره این بانک دولتی تا سقف ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده و به‌عنوان کمک ودیعه مستأجران پرداخت می‌شود که در قالب سهمیه سوم تسهیلات ودیعه مسکن از محل اعتبارات قانون جهش تولید مسکن است.

سقف تسهیلات ودیعه مسکن در تهران ۲۰۰، مراکز استان‌ها ۱۵۰، سایر شهرها ۱۰۰ و روستاها ۴۰ میلیون تومان است.

درصورتی‌که سقف تسهیلات بیشتر از مبلغ اجاره‌بها باشد، مبلغ تسهیلات اعطایی تا مبلغ رهن کامل آن واحد مسکونی کاهش می‌یابد؛ نرخ تبدیل اجاره‌بها به رهن کامل نیز ۳۰ درصد (هر ۳۰ هزار تومان اجاره معادل یک میلیون تومان) محاسبه خواهد شد.

نرخ سود این تسهیلات نرخ مصوب شورای پول و اعتبار (۲۳ درصد) و مدت‌زمان بازپرداخت حداکثر ۵ سال است.

متقاضیان مشمول از سوی وزارت راه و شهرسازی بر اساس ضوابط موضوعه در چارچوب سهمیه‌های تعیین شده از طریق سامانه طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس https://saman.mrud.ir به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

شعب پرداخت‌کننده تسهیلات موظف‌اند قبل از پرداخت تسهیلات نسبت به اخذ استعلام از سامانه سمات بانک مرکزی بابت عدم دارابودن تسهیلات جاری در بخش مسکن شامل تسهیلات ساخت، خرید، جعاله و ودیعه مسکن برای متقاضی و همسر ایشان اقدام و در صورت مثبت‌بودن این استعلام نسبت به رد درخواست متقاضی در سامانه با ذکر دلیل اقدام کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=115351
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.