ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی استان با وضعیت موجود همخوانی ندارد

به گزارش ایسنا منطقه کویر، “سیدمهدی طبیب زاده” در نشست کمیسیون گردشگری و صنایع دستی اتاق کرمان گفت: ایجاد شتاب دهنده در گردشگری استان و استفاده از ظرفیت جوانان فعال، خلاق و مبتکر در شرایط کنونی، تنها راه توسعه و رهایی از عقب ماندگی های این حوزه است.
طبیب زاده، با بیان اینکه ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی استان با وضعیت موجود همخوانی ندارد و کسی از آن راضی نیست، افزود: باور جدی به توسعه گردشگری کرمان وجود ندارد، زیرا اگر این باور در طول سال های گذشته وجود داشت برنامه و اعتبار لازم برای اجرای آن فراهم می شد.
وی ادامه داد: تلطیف کردن فضای عمومی گردشگری، حذف برخی رقابت های غیرسازنده بخش خصوصی، تهیه نقشه راه، پرهیز از فعالیت های سلیقه ای و مطالبه جدی برای ایجاد ترمینال مناسب فرودگاه و بهبود خطوط ریلی باید مورد توجه قرار گیرد.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه گردشگری آسان ترین و سریع ترین راه برای ایجاد اشتغال با سرمایه گذاری کم است، بیان کرد: در سال گذشته رشد اشتغال تنها در استان های فارس و همدان وجود داشته و دلیل آن فعال بودن بخش گردشگری در این دو استان است.
وی ضمن درخواست از شهردار کرمان برای اختصاص خیابان و یا بازاری ویژه فرش و صنایع دستی کرمان ادامه داد: اگر گردشگری استان رشد یابد صنایع دستی و فرش نیز تاثیر مستقیم و مثبت از این موضوع می پذیرد.ضمن آنکه از سوی دیگر نیز امیدواریم شرکت فرش سابق کرمان با اقدامی انقلابی و کارشناسی شده به موزه فرش کرمان تبدیل شود تا بتوان برای توسعه استان از آن بهره برد.
طبیب زاده در بخش دیگری به گردهمایی فعالان فرش کرمان در دو سال گذشته در نمایشگاه بین المللی فرش دستباف کرمان اشاره کرد و گفت: این اتحاد و هماهنگی در فروش تولیدات هنرمندان و صنعتگران فرش کرمان تاثیرگذار بود که باید برنامه ریزی ها برای نمایشگاه فرش در شهریورماه سال جاری بهتر از دو سال گذشته انجام شود.
لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=31054
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.