نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی


محقق شدن ۱۰۰ درصد منابع بودجه کشور

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: برای نخستین بار امسال ۱۰۰ درصد منابع بودجه کشور محقق شده و کارهای بزرگی در آبرسانی، برقرسانی، اقتصاد و … در حال انجام است.

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی امروز در مراسم جشن خودکفائی ۲۰۰۰ مددجوی کمیته امداد استان کرمان با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور اظهار کرد: شرایطی که آقای رئیسی دولت را تحویل گرفت، در آخرین جلسه‌ای که با وزرای دولت قبل برگزار کرد، پولی برای پرداخت حقوق کارمندان دولت وجود نداشت.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم با انبوهی از قرض مواجه و وضعیت اشتغال و اقتصادی نابه سامان بود، افزود: دشمن با ۲۰۰ هزار کاربر علیه جمهوری اسلامی فضاسازی و ۱۰۰ هزار کاربر نسبت به قیمت سکه و ارز شایعه پراکنی می‌کنند که علی رغم همه این‌ها وضعیت اقتصادی ما بد نیست.

غضنفرآبادی بیان کرد: تورم وجود دارد اما ریل اقتصادی مناسبی قرار داه شده و هنوز عمر دولت آقای رئیسی به یک و نیم سال نرسیده و کارخانه‌های نیمه فعال و تعطیل، فعال شده و بودجه سال آینده با ۳۰ درصد از درآمدهای نفتی بسته شده است.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس گفت: برای نخستین سال است که امسال ۱۰۰ درصد منابع بودجه کشور محقق شده و کارهای بزرگی در آبرسانی، برقرسانی، اقتصاد و … در حال انجام است.

وی اظهار کرد: راهبرد دشمن بعد از جنگ ترکیبی این است دولت را تضعیف کرده و به دولت را به زمین بزند و جهاد تبیین که مقام معظم رهبری فرمودند، همین است که باید خدمات بیان شود و البته همه در جهاد تبیین کوتاهی کرده ایم.

غضنفرآبادی با بیان اینکه صادرات غیرنفتی کشورمان امسال ۱۶.۷ درصد افزایش داشته، تصریح کرد: دشمن کار خود را انجام می‌دهد اما ما باید به دولت کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه در آستانه دهه فجر قرار داریم، گفت: انقلاب اسلامی خدمات بسیار ارزشمندی ارائه کرده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در ادامه بیان کرد: در وضعیت اقتصادی کشور در دولت سیزدهم تغییراتی ایجاد شده و در پرداخت ارز ترجیحی، به اندازه کشور عراق در آرد صرفه جویی شده و دولت شبانه روز و دلسوزانه فعالیت می‌کنند و این از برکات انقلاب است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: این انقلاب را مردم محروم و مستضعف به وجود آوردند و همین افراد حمایت می‌کنند و ما منتظر برخی سلبریتی‌های خوش گذران نیستیم که ظاهرا از دایره انقلاب خارج شده‌اند؛ انقلاب را مستضعفان ادامه می‌دهند و به دست صاحب اصلی‌اش می‌سپارند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در این مراسم با اشاره به تاکید دین اسلام بر رسیدگی به ایتام و نیازمندان گفت: اگر کسی به داد یتیمی برسد و راهی را اصلاح کند، خداوند پاداشش را بهشت قرار داده و کمیته امداد دو ماموریت بسیار بزرگ در دستور کار قرار داده که کمک به قشرم محروم و آسیب پذیر است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد راه را برای ورود و کمک خیران باز می‌کند، افزود: ماموریت کمیته امداد ماموریتی بزرگ، انسانی، اسلامی و مقدس است و کمیته امداد در این ماموریت‌ها از بدو تشکیل تاکنون هر روز قوی‌تر، با برنامه‌تر و موفق در میدان عمل است.

همچنین دکترمحمدمهدی فداکار استاندار کرمان نیز در این مراسم گفت: کمیته امداد ابتدای انقلاب، وظیفه ولی جامعه را (رسیدگی به محرومان) به عهده گرفت و سال‌هاست از این وظیفه عبور و در حوزه مسکن، آموزش و توانمندسازی مددجویان ورود کرده است.

وی افزود: به نظر من مهم‌ترین کار کمیته امداد در حوزه اشتغال است تا مددجویان با آبرومندی زندگی کرده و روی پای خود بایستند و برخی کارآفرین شده‌اند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=100960
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.