مرکز عمومی لجستیک در کرمان ساخته می شود

راهکارهای بهره گیری از خدمات بخش خصوصی برای مکان یابی پارک لجستیک در چهار بخش لجستیک عمومی، مرزی، کشاورزی و تخصصی در نشست کارگروه کمیسیون لجستیک سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای کشور، بررسی و کرمان به عنوان یکی از هشت شهر محل احداث مرکز عمومی لجستیک انتخاب شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب افزود: مراکز لجستیک به منظور تجمیع فعالیت ها و حمل و نقل کالا در بعد داخلی یا بین المللی برای بهینه سازی فرآیندها و کاهش هزینه ها ایجاد می شود، از این رو به موجب ابلاغ ستاد مراکز لجستیک کشور، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به عنوان مسئول جذب سرمایه گذار برای ایجاد مراکز لجستیک در چهار بخش عمومی، مرزی، کشاورزی و تخصصی تعیین شده است.

سید علی حاج سید علیخانی اظهار داشت: مراکز لجستیک عمومی طبق برنامه در شهرهای  کرمان، رشت، همدان، اهواز، تربت حیدریه، مراغه، مرودشت، اردکان و ۲ مرکز لجستیک مرزی ساخته خواهند شد.

وی تصریح کرد: سازمان متبوع با کمک بخش خصوصی همکاری لازم در زمینه مکان یابی و ایجاد پارک های لجستیکی کشاورزی تعیین شده در سند آمایش مراکز لجستیک کشور در شهرهای جهرم، ارومیه، اقلید، پیشوا، جیرفت، مراغه، چناران، چابهار، تربت حیدریه، تاکستان، ساری، زنجان، دزفول، اردبیل، میناب، گرگان، اصفهان و همدان را عهده دار است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با اشاره به سند آمایش مراکز لجستیک گفت: کاربری اولیه مورد نیاز در پارک های لجستیک عمومی، اختصاصی، کشاورزی با هدف پایین آوردن هزینه تمام شده حمل و نقل و هزینه مبادلات تجاری بر حسب مطالعات تطبیقی با اولویت اراضی منابع ملی، اراضی زراعی و باغی با قابلیت و استعداد پایین و سایر اراضی توسط مشاور تعیین می شود تا حد نصاب اراضی مشخص شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=31530
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.