مسیر حرکت جدید در شرکت زغالسنگ کرمان نیازمند حمایت های صندوق فولاد کشور

نماینده مردم کرمان و راور از آغاز طرح طبقه بندی مشاغل خبر داد و گفت: با توافقات انجام شده هر زمان طرح تصویب و ابلاغ شود، مبنای محاسبه و پرداخت از اول فروردین ماه ۹۸ خواهد بود.

محمدرضا پورابراهیمی صبح چهارشنبه در نشست مشترک با مدیرعامل و معاونان صندوق فولاد کشور و نمایندگان شورای کارگری بیان داشت: مسیر حرکت جدید در شرکت زغال‌سنگ کرمان به سمتی است که اکثر مشکلات برطرف شده اما عمده مسئله در مورد طرح‌های توسعه است که نیازمند حمایت‌های صندوق فولاد کشور است.

وی گفت: اقداماتی برای حل مشکلات کارگری در ماه‌های اخیر شده و طبقه بندی مشاغل در شرکت زغال‌سنگ انجام شده که نیازمند حمایت صندوق فولاد جهت عملیاتی شدن آنهاست.

پورابراهیمی به لزوم حمایت‌های جدی وزارت صمت و تعاون از صنعت زغال اشاره داشت و ادامه داد: این حمایت‌ها باید در جهات مختلف باشد تا هم شاهد توسعه فعالیت‌های معدنی و هم اشتغال‌زایی در شهرستان‌های راور، زرند و کوهبنان باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از آغاز طرح طبقه بندی مشاغل خبر داد و خواستار تسریع کار مشاور در ارائه طرح و در نهایت تصویب و ابلاغ آن به استانها شد.

پورابراهیمی درخواست کرد تا مدیرعامل صندوق فولاد به صورت ویژه این موضوع را پیگیری کند.

وی افزود: در طرح طبقه بندی با توجه به توافقات انجام شده هر زمان طرح تصویب و ابلاغ شود، مبنای محاسبه و پرداخت از اول فروردین ماه ۹۸ خواهد بود.

بخش دیگری از سخنان دکتر پورابراهیمی مربوط به حوزه مشاغل سخت و زیان آور به ویژه کارگران استخراج بود که عنوان کرد: مسئله از کارافتادگی این کارگران که در سخت‌ترین شرایط کار می‌کنند نیازمند بازنگری بوده و لازم است پیشنهاد آن از طریق لایحه‌ای از سوی دولت که مجلس ارائه شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ما نگران آن هستیم که اگر این طرح را نماینده‌ها مطرح کنند برای اصلاح قانون مشمول اصل ۷۷ قانون اساسی شود و به دلیل بار مالی، امکان تصویب نهایی آن از سوی شورای نگهبان فراهم نشود.

پورابراهیمی همچنین موضوع تسریع در عملیات اجرایی پهنه معدنی آبنیل شمالی را مطرح کرد و با اشاره به اینکه ۴۰۰ تا ۵۰۰ اشتغال در این پهنه دیده شده است، گفت: این مسئله قرار بود در مرداد ماه امسال از سوی وزیر انجام شود که با تغییر در مدیرعامل صندوق فولاد، به تعویق افتاد و درخواست ما این است که هر چه سریع‌تر مدیرعامل صندوق اقدامات لازم را انجام دهد.

وی در ادامه صحبت‌های خود در خصوص اقلام رفاهی گفت: آماده هستیم که اقلام اساسی را با نرخ‌های ترجیحی به شکلی در استان در اختیار کارگران شرکت زغال‌سنگ قرار دهیم که البته بودجه قیمت‌های دولتی آن نیازمند تأمین اعتبار از طریق شرکت زغال‌سنگ و صندوق فولاد است.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=35823
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.