دادستان کرمان اعلام کرد


کالاهای انبار اموال تملیکی کرمان پس از ۱۰ سال تعیین تکلیف می‌شوند

دادستان عمومی و  انقلاب مرکز استان کرمان از صدور دستور فروش فوری ۳۱۱۹ قلم اموال موجود در انبارهای اموال تملیکی استان به منظور جلوگیری از تضییع اموال توقیفی و رفع نیاز جامعه خبر داد و گفت: برخی از این کالاها بالغ بر ۱۰ سال در انبارهای این سازمان موجود بوده اند اما اقدام عملی درباره تعیین تکلیف آنها انجام نشده بود.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، «دادخدا سالاری» ظهر امروز ۱۷ آبان ماه در حاشیه بازدید از انبارهای اموال تملیکی در کرمان در جمع خبرنگاران افزود: صدور دستورات قضایی لازم به منظور فروش کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی در راستای تبصره ۲ ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی و ماده ۱۴۹ آئین دادرسی کیفری انجام شده که در قالب دو مزایده در حال انجام است.

وی یادآور شد: تاکنون بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال از اموال موجود در انبارهای اموال تملیکی استان کرمان به فروش رسیده است.

سالاری به نگهداری غیراصولی کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی اشاره و بیان کرد: شیوه نگهداری غیراصولی کالاها در انبارهای اموال تملیکی موجب کسر فاحش قیمت و کیفیت کالاهای موجود در این انبار می شده که مصداق تضییع اموال بیت المال است.

دادستان کرمان گفت: در چندین جلسه استانی بر لزوم تعیین تکلیف اموال موجود در انبارهای اموال تملیکی و نگهداری مطلوب کالاهای موجود تاکید شده بود اما به دلیل عدم انجام اقدام اجرایی لازم، ناچارا دستگاه قضایی استان به موضوع ورود کرده است.

وی با اشاره به پیگیری های دادستانی کرمان به منظور تعیین تکلیف کالاهای موجود انبارهای اموال تملیکی، افزود: از مدت ها قبل دغدغه دادستانی کرمان درباره جلوگیری از تضییع اموال موجود در انبارهای اموال تملیکی وجود داشته که در پی بازدیدهای رئیس کل دادگستری، بازرس کل استان و دادستانی از این انبارها و تعیین ناظر ویژه، روند ساماندهی این حوزه تسهیل و پیگیری شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=79563
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.