کمیته امداد کرمان ۲۳۰ فرصت شغلی ایجاد کرد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان از ایجاد ۲۳۰ فرصت شغلی توسط این نهاد طی ۲ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: ۶۵ درصد طرح‌های اشتغال این نهاد در مناطق محروم اجرا شده است.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، یحیی صادقی روز چهارشنبه در تشریح این خبر به رسانه ها با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت مناطق محروم همواره در اولویت برنامه‌های کمیته امداد استان کرمان قرار داشته و دارد افزود: درصددیم با تخصیص اعتبارات گسترده‌تر و پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان ساکن در این مناطق، گام‌های مؤثرتری در زمینه توانمندی ساکنین این مناطق برداریم.

وی اظهار داشت: ۶۵ درصد طرح‌های اشتغال این نهاد در مناطق محروم اجرا شده و برای ایجاد این تعداد فرصت شغلی چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت‌ شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان ادامه داد: این تعداد فرصت شغلی ایجاد شده از طریق پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، اجرای طرح‌های راهبری شغلی و کاریابی محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تسهیلات پرداختی به روستاییان تحت حمایت کمیته امداد کرمان در بخش دامپروری و کشاورزی بوده است، بیان کرد: مناطق روستایی این استان ظرفیت بسیار بالایی برای اجرای طرح‌های دامپروری و کشاورزی دارند که با برنامه‌ریزی‌های دقیق درصددیم بستر مناسبی را برای توسعه طرح‌های اشتغال فراهم کنیم.

صادقی با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های مشاغل خانگی و خوداشتغالی نیز از طرح‌های مهم این نهاد در مناطق محروم است، افزود: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای خانواده‌های ساکن در این مناطق می‌کوشیم مسیر توانمندی و خوداتکایی آنان را هموارتر سازیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با بیان اینکه اشتغال‌زایی، تقویت رونق اقتصادی و توسعه مناطق محروم از جمله اهداف مهم این نهاد در ایجاد اشتغال در این مناطق است افزود: توسعه مشاغل در روستاها موجب تسهیل در روند عرضه محصولات دامپروری و کشاورزی از روستاها به شهر می‌شود و همچنین این امر می‌تواند مزیت‌های بسیار چشمگیری را نیز برای مناطق محروم به همراه داشته باشد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=71388
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.