100هزار متقاضی کار در کرمان نیازمند مهارت آموزی هستند

محمدجواد فدائی روز یکشنبه در دیدار با مدیرکل فنی حرفه ای استان پیرامون برگزاری مسابقات رباتیک افزود: جامعه برای رفع نیازهای شغلی خود به افراد ماهر آموزش دیده نیاز دارد و سازمان فنی و حرفه ای از معدود حوزه هایی است که با آموزش مهارت و حرفه به افراد جویای شغل، در زمینه توانمندسازی افراد جامعه نقش موثری ایفا می کند.
وی با اشاره به وجود 117 هزار متقاضی شغل و نیازسنجی 100 هزار شغل در استان کرمان، اظهارداشت: طبق این آمار هم اکنون جایگاه 100 هزار نفر از افراد جویای شغل در این استان مشخص است که باید برای آموزش این افراد در ارتباط با مهارت های شغلی برنامه ریزی شود.
فدائی عنوان کرد: متأسفانه روند آموزش در کشور بی هدف است که این امر منجر به هدر رفتن تسهیلات درنظر گرفته شده برای آموزش افراد می شود، چرا که در واقع افراد را توانمند و ماهر برای شغل مورد نیاز نمی کند.
سرپرست استانداری کرمان با اشاره به اهمیت مهارت افزود: باید رسانه ها در راستای فرهنگ سازی و ایجاد رغبت در افراد برای مهارت آموزی، نقشی مضاعف ایفا کنند.
مدیرکل فنی و حرفه ای استان نیز در گزارشی پیرامون وضعیت آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان افزود: هم اکنون 28 مرکز آموزش در سطح استان داریم که مسئولیت آموزش فنی و حرفه ای افراد جویای کار را بر عهده دارند.
محمدرضا جهانگیری افزود: تعهد آموزشی اداره کل استان برای سال 1397، آموزش 20 هزار نفر در 150 حرفه شغلی یعنی 6 میلیون ساعت آموزش است که در بخش دولتی این مسئولیت توسط 350 مربی در سطح استان انجام می شود و در بخش غیر دولتی نیز آموزش 20 هزار نفر به همان میزان در 670 آموزشگاه آزاد و خصوصی سطح استان ارائه می شود.
وی اظهار داشت: بخش دولتی فنی و حرفه ای در حوزه کشاورزی و صنعت و بخش غیر دولتی در بخش خدمات به افراد متقاضی مهارت های لازم را می دهد که دوره های آموزشی در هر دو بخش دولتی و غیر دولتی، بصورت 75 درصد عملی و مهارتی و 25 درصد تئوری است.
جهانگیری افزود: تلاش کردیم در قالب طرحی علمی، نیازهای شغلی استان را احصا کنیم که نشان می دهد جمع نیازهای شغلی استان 100 هزار شغل در قالب 500 حرفه است و آمار کنونی نیز نشان از وجود 117 هزار جویای کار در سطح استان دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=18763
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.