16طرح صنعتی معدنی با حضور رییس‌جمهوری در سیرجان افتتاح می‌شود

ناصر تقی‌زاده در این‌باره افزود: کارخانه مگامدول دوم آهن اسفنجی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر ، کارخانه خط2 کنستانتره شرکت سنگ آهن گهر زمین و نیز بهره برداری از 14 پروژه بهینه سازی و توسعه زیرساخت تولید در منطقه گل‌گهر از جمله طرحهای افتتاحی است که با حضور رییس جمهوری در این سفر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: کارخانه مگامدول دوم آهن اسفنجی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر ظرفیت ٢ میلیون تن در سال دارد که با سرمایه گذاری 10 هزار و 479میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم یکهزار و 100 نفر افتتاح می شود.
تقی زاده اضافه کرد: همچنین کارخانه خط2 کنسانتره شرکت سنگ‌آهن گهرزمین به ظرفیت 2 میلیون تن در سال با سرمایه گذاری 8 هزار و 64میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم 700 نفر به بهره برداری می رسد و 14 پروژه دیگر در حوزه بهینه سازی و توسعه زیرساخت های تولید منطقه گل‌گهر است.
وی اظهار داشت: مجموع سرمایه گذاری پروژه های قابل افتتاح و در شرف راه اندازی بالغ بر 53 هزار و197میلیارد ریال می باشد و این طرح ها در مجموع 5هزار و 980شغل مستقیم و غیرمستقیم در منطقه ایجاد کرده است.
منطقه معدنی و صنعتی گل گهر با داشتن معادن غنی از سنگ آهن به عنوان یکی از مطرح ترین قطب های فعال معدنی، صنعتی در خاور میانه است که دارای قابلیت های بسیاری برای تبدیل شدن به یک منطقه بزرگ و رقابتی در سطح ایران و حتی جهان است.
این شرکت در حال حاضر با ظرفیت تولید بیش از 15 میلیون تن کنسانتره و بیش از 10 میلیون تن گندله بزرگترین تولید کننده کشور می باشد و با اجرای پروژه های توسعه و بهینه سازی خطوط شرکت، در افق چشم انداز، مجموع تولیدات سالانه این شرکت به بیش 30 میلیون تن خواهد رسید. این شرکت به منظور توسعه زنجیره ارزش خود با تاسیس شرکت های فولادی سهم خود را در تولید محصولات فولادی نظیر آهن اسفنجی توسعه داده است و در آینده نه چندان دور با تولید اسلب نازک و مقاطع فولادی این زنجیره را تکمیل خواهد کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=24872
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.