520 نیروگاه خورشیدی در استان کرمان احداث می‌شود

یحیی صادقی صبح امروز چهارم بهمن‌ماه در چهلمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان گفت: در استان کرمان 102 هزار و 500 خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند که بانوان سرپرست 65 درصد این جمعیت هستند
وی از احداث نیروگاه‌های خورشیدی 5 کیلووات در منازل مددجویان کمیته امداد سخن به میان آورد و اظهار کرد: تا کنون 200 واحد از نیروگاه‌های خورشیدی 5 کیلو وات وارد مدار شده و تا اسفندماه سال‌جاری 520 نیروگاه جدید دیگر که توسط خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد، وارد مدار خواهد شد.
به گزارش ایسنا، مدیر کل کمیته امداد استان کرمان با تبیین وضعیت معیشتی و درآمدی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان کرمان و تاثیر راه‌اندازی این نیروگاه‌های خورشیدی در ارتقای سطح اقتصادی این خانوارها بیان کرد: هدف گذاری ما احداث 2 هزار نیروگاه 5 کیلوواتی در سطح استان است.
وی تصریح کرد: میانگین درآمد خانوارها از این نیروگاه‌ها حدود 800 هزار تومان است که بخشی از آن به عنوان قسط از آنها کم و مابقی آن به خانوارها پرداخت می‌شود.
صادقی از خرید تضمینی برق تولیدی خانواده‌های کمیته امداد توسط دولت به مدت 20 سال خبر داد و بیان کرد: این طرح بهترین طرح اقتصادی برای خانواده‌های ناتوان می‌باشد گفتنی است که اقساط وام راه‌اندازی این نیروگاه‌ها ظرف سه سال تسویه می‌شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=23798
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.