۶۰ درصد جمعیت استان در چهار دهک پایین جامعه

محمدجواد فدایی روز پنجشنبه ۲۳ اسفندماه در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان بااشاره به این مطلب که سیستم اداری در استان کرمان و در سایر نقاط کشور ناکارآمد است، افزود: مدیریت هر چه قدر خوب باشد اما در رده های دیگر به خوبی کار نشود، موفق نخواهیم بود و برای رسیدن به موفقیت باید بدنه اداری را فعال و پویا کرد.
وی بیان کرد: رویکرد دستگاه های نظارتی در حمایت از فعالیت های اقتصادی تغییر کرده و بخش زیادی از فعالیت های آنها به موضوع پیشگیری متمرکز شده است.
فدایی وجدان کاری را یکی از شاخص های شورای فرهنگ عمومی برشمرد و تاکید کرد: بخشی از مسائل در حوزه اداری، مشکلات فرهنگی است و باید آنها را برطرف کنیم و در کنار آن باید توجه داشت که تفاوت در فضای کسب و کار استان ها با هم، تنها مربوط به مسائل فرهنگی حاکم در آن استان‌ها است.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه در حوزه های مهارت آموزی کارهای خوبی در استان کرمان انجام شده است، تاکید کرد: اداره کل فنی و حرفه ای مشاغلی که ظرفیت اشتغال زایی را دارند، شناسایی کرده و تاکنون ۲۰۰ نفر را آموزش داده و مشغول به کار کرده است.
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان عنوان کرد: برخی مسائل نیاز به پیگیری های جدی مدیران دارد و حتی در برخی موارد نیاز است که مدیران در محل حضور داشته و برای حل مشکلات مردم پیگیری های شبانه روزی داشته باشند.
وی گفت: باعث تاسف است که در استان کرمان علی رغم منابع بسیار خوب موجود در حوزه های مختلف، ۶۰ درصد جمعیت این استان در چهار دهک پائین جامعه و ۱۵ درصد جمعیت تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.