افتتاح ۳ پروژه شرکت برق منطقه‌ای کرمان به مناسبت دهه فجر

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای کرمان از افتتاح ۳ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۸۸ میلیارد تومان به مناسبت دهه فجر خبر داد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای کرمان از افتتاح ۳ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۸۸ میلیارد تومان به مناسبت دهه فجر خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، حمیدرضا حبیبی امروز ۱۲ بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران گفت: به مناسبت دهه فجر امسال، فاز دوم پست ۴۰۰ کیلوولت نیروگاه شوباد کهنوج، احداث پست۲۰/۱۳۲ کیلوولت رفسنجان ۱ و توسعه فیدر پست ۲۰/۱۳۲ کیلوولت رفسنجان ۲ و همچنین فاز اول احداث خطوط ارتباطی نیروگاه زرند به بهره برداری می رسند.

حبیبی افزود: فاز اول پست ۴۰۰ کیلوولت کهنوج شامل یک فیدر ترانس ۲۳۰/۴۰۰ کیلوولت و یک فیدر خط ۴۰۰ کیلوولت است که در تیرماه سال ۹۹ برقدار شد و فاز دوم شامل یک فیدر ترانس ۲۳۰/۴۰۰ کیلوولت و یک فیدر خط ۴۰۰ کیلوولت می‌باشد که هدف از احداث این پست بالا بردن قابلیت اطمینان شبکه قدرت و بهبود پروفیل ولتاژ و پایداری شبکه و تکمیل رینگ ۴۰۰ کیلوولت جنوب استان کرمان است که با اعتباری بالغ بر ۱۱۱میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان همچنین بیان کرد: عملیات افزایش ظرفیت و نوسازی پست ۲۰/۱۳۲ کیلوولت رفسنجان۱، با اعتبار ۶۰میلیارد تومان از دیگر پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر است که این پروژه با هدف تقویت شبکه برق فشار قوی، تامین برق مورد نیاز مرکز شهرستان رفسنجان و مناطق تجاری، مسکونی و صنعتی این شهر احداث گردید.

وی اظهار کرد: این پست با ظرفیت یک ترانس ۱۵ مگاولت آمپری در حال کار بود که با توجه به ظرفیت پایین و فرسودگی تجهیزات به طور کامل جمع آوری شد و پست جدید با ظرفیت دو ترانس ۴۰ مگاولت آمپر و مجموعاً ۸۰ مگاولت به همراه دو فیدر ترانس، دو فیدر خط ۱۳۲ کیلوولت و ۱۶ فیدر ۲۰ کیلوولت احداث گردیده است.

وی همچنین گفت: طرح توسعه یک فیدر خط ۱۳۲ کیلوولت در پست رفسنجان۲ نیز به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان در رابطه با احداث خطوط ارتباطی نیروگاه زرند فاز اول گفت: این خط به طول ۷/۲ کیلومتر و به منظور انتقال انرژی تولیدی نیروگاه سیکل ترکیبی در حال احداث زرند به شبکه با اعتبار ۸ میلیارد تومان احداث و عملیات اجرایی فاز دوم آن در دستور کار قرار گرفته است.

حبیبی همچنین اظهار کرد: به همین مناسبت با اعتبار ۴۵۵ میلیارد تومان ۷ پروژه توسعه شامل؛ دو فیدر خط در پست منوجان -فاز دوم، احداث خطوط ارتباطی نیروگاه زرند- فاز دوم، احداث خط قلعه گنج –سولان، احداث خط جوزم میدوک و افزایش ظرفیت ترانسهای پستهای کرمان ۱، توکل آباد و زنگی آباد کلنگ زنی می شوند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=84479
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.