حسن‌پور: قطع برق صنایع قابل قبول نیست/ دولت به تعهدات خود عمل کند

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: قطعی برق صنایع نه تنها باعث خسارت زیاد به کارخانه ها و سهامداران شده است بلکه زمینه گرانی لجام گسیخته برخی از اقلام مانند سیمان را در بازار فراهم کرده است.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، شهباز حسن پور درباره سیاست های دولت برای مدیریت خاموشی ها در فصل تابستان، بیان کرد: از سنوات گذشته در تامین برق صنایع و خانگی در فصل تابستان با مشکل مواجه بودیم اما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که صنایع یک شبه خودشان برق مصرفی خود را تولید کنند چراکه یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی حداقل ۵ سال زمان می برد تا وارد چرخه تولید شود.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت وظیفه دارد تا نسبت به تامین برق صنایع اقدام کند، اظهار کرد: زمانی که دولت امتیازی را فروخته و تعهدی را برای خودش ایجاد کرده است، باید نسبت به اجرای تعهد خود پایبند باشد. قطعی برق نه تنها باعث خسارت زیاد به کارخانه ها و سهامداران شده است بلکه زمینه گرانی لجام گسیخته برخی از اقلام مانند سیمان را در بازار فراهم کرده است.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت از یک سو وعده ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی را می دهد اما از سوی دیگر برق صنایع را قطع می کند، بدون سیمان چگونه می توان واحد مسکونی ساخت؟. این وضعیت قابل قبول نیست و امیدواریم با برنامه ریزی دقیق از سال آینده شاهد اینگونه خاموشی ها در حوزه صنعت نباشیم.


لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=91262
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.