افزایش 50 درصدی تولید دارو در کشور

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو کشور با تاکید بر آنکه در دارو استاندارد ملی نداریم بلکه استانداردهای بین‌المللی هستند، اظهار کرد: داروهای که در داخل تولید می‌شود باید آزمایش ها و مستندات آنها از از لحاظ کیفیت هم‌تراز داروهای بین‌المللی و دارای استانداردهای بین‌المللی باشد در غیر این‌ صورت اجازه ورود به بازار نخواهند داشت.

“محمدرضا شانه ساز” در حاشیه سفر به استان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس آمار و اطلاعات موجود در بورس، خوشبختانه امروز تولید و مصرف دارو در کشور بیش از 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: برخی از بیماران و اطباء و داروسازان ما ظاهراً توجهی به شرایط خاص کشور نمی‌کنند و اصرار بر استفاده از داروهای خارجی که مشابه داخلی آن در کشور وجود دارد، با چندین برابر قیمت می‌کنند و در سال رونق تولید و اقتصاد مقاومتی و دشمنی‌های که برعلیه کشور وجود ندارد، این موضوع به هیچ عنوان منطقی نیست.

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و داروی کشور با تاکید بر آنکه در دارو استاندارد ملی نداریم بلکه استانداردهای بین‌المللی هستند، اظهار کرد: داروهای که در داخل تولید می‌شود باید آزمایش ها و مستندات آنها از از لحاظ کیفیت هم‌تراز داروهای بین‌المللی و دارای استانداردهای بین‌المللی باشد در غیر این‌ صورت اجازه ورود به بازار نخواهند داشت.

شانه‌ساز ادامه داد: لفظ عام اینکه داروهای ایرانی خوب نیستند و داروهای وارداتی مدنظر قرار گیرد این صحبت‌ها از لحاظ پزشکی، علمی، داروسازی و همچنین از لحاظ اقتصادی و اقتصاد سلامت قابل دفاع نیست و مردم باید بدانند داروهای ایرانی دارای استانداردهای بین‌المللی است و تفاوتی با مشابه خارجی آن ندارد.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=36311
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.