مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان خبر داد:


از ابتدای مهرماه استفاده از دستگاه کارت‌خوان برای پزشکان اجباری است

از ابتدای مهرماه استفاده از دستگاه کارت‌خوان برای پزشکان اجباری است/ عدم استفاده از کارت‌خوان در مطب‌ها جرم است/ دوست نداریم علیه کسی اقامه دعوا کنیم/ واحدهای تولیدی، بدهی مالیاتی را بپردازند مشمول بخشیدگی جرائم می‌شوند

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: از ابتدای مهرماه استفاده از دستگاه کارت‌خوان برای پزشکان اجباری است و از پزشکان استان کرمان خواهش می‌کنیم حتماً در سایت اداره مالیاتی ثبت‌نام کنند تا با مشکل مواجه نشوند و این قانون است و اگر انجام ندهند، پیرو مذاکرات قبلی، بر اساس اعلام دادستان، ما ضابط قضائی هستیم و اگر مردم به ما اعلام کنند که کارت‌خوان مطب پزشکی فعال نیست یا اجاره‌ای باشد، آن پزشک مرتکب جُرم شده و با آن طبق قانون برخورد خواهد شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: درباره بررسی تراکنش‌های بانکی اظهار کرد: قانون‌گذار در جهت تشخیص وصول مالیات بررسی تراکنش‌های بانکی را به عهده اداره امور مالیاتی گذاشته و تراکنش‌ها به‌دست ما می‌رسد.

“محمد سلمانی” افزود: به راین اساس ما تراکنش‌ها را بررسی و مؤدی مالیاتی را صدا کرده و با او صحبت می‌کنیم و فعالیتی که مشمول مالیات بوده، اگر دریافتی نگرفته باشیم، در پرونده منعکس می‌شود.

سلمانی تصریح کرد: در این بررسی‌ها فعالیت‌هایی ازجمله کشاورزی، دام‌پروری و … که معاف است، در پرونده قید می‌شود که شامل ماده 81 است و مالیات خریدوفروش ملک نیز در مالیات نقل‌وانتقال مشخص پرداخت‌شده و کار به این شکل رسیدگی می‌شود.

هدف از بررسی تراکنش‌های بانکی؛ جلوگیری از فرار مالیاتی است. این مقام مسئول بیان کرد: سازمان امور مالیاتی تمام هم‌وغم خود را گذاشته جلوی فرار مالیاتی را بگیرد و قوانین را اجرا کند و در فرهنگ‌سازی مالیاتی، افزایش سطح اطلاعات مردم و برای وصول حق بیت‌المال فعالیت‌های مختلفی انجام می‌دهد.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش درباره استفاده پزشکان از دستگاه کارت‌خوان عنوان کرد: پزشکان مکلف هستند در سایت اداره کل امور مالیاتی ثبت‌نام کرده و به شبکه مالیاتی وصل شوند و این مهلت تا پایان شهریورماه تمدیدشده است.

از ابتدای مهرماه استفاده از دستگاه کارت‌خوان برای پزشکان اجباری است وی افزود: از ابتدای مهرماه استفاده از دستگاه کارت‌خوان برای پزشکان اجباری است و از پزشکان استان کرمان خواهش می‌کنیم حتماً در سایت اداره مالیاتی ثبت‌نام کنند تا با مشکل مواجه نشوند و این قانون است و اگر انجام ندهند، پیرو مذاکرات قبلی، بر اساس اعلام دادستان، ما ضابط قضائی هستیم و اگر مردم به ما اعلام کنند که کارت‌خوان مطب پزشکی فعال نیست یا اجاره‌ای باشد، آن پزشک مرتکب جُرم شده و با آن طبق قانون برخورد خواهد شد.

سلمانی با تأکید بر انجام ثبت‌نام در فرصت باقی‌مانده، اظهار کرد: استفاده از کارت‌خوان قانون است و همه باید به قانون تمکین کنند و با توجه به شناختی که از این قشر فرهیخته داریم، معتقدیم پزشکان استان کرمان ثبت‌نام خواهند کرد.

وی در ادامه بیان کرد: رییس‌کل سازمان مالیاتی کشور اخیراً بخشنامه کرده کسانی که تا 30 مهرماه امسال اصل مالیات و جرائم غیرقابل‌بخشش خود را پرداخت کنند، از 100 درصد بخشودگی جریمه برخوردار می‌شوند و ما تأکید داریم مؤدیان حقیقی و حقوقی از این فرصت طلایی استفاده کنند.

سلمانی تصریح کرد: به‌منظور کمک به واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری از 30 مهرماه تا پایان سال اگر بدهی مالیاتی خود را تقسیط و پرداخت کنند، به ازای هرماه دو درصد از جریمه آنها وصول و مابقی بخشیده می‌شود.

2400 میلیارد تومان، میزان مالیات اخذشده از کرمانی‌ها در سال 97

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان بابیان اینکه سایر مؤدیان به ازای هرماه چهار درصد جریمه غیرقابل‌بخشش آنها با تفویض اختیار به مدیران استان وصول می‌شود اظهار کرد: در سال 99، 30 درصد جریمه واحدهای تولیدی وصول و 70 درصد بخشیده می‌شود و برای سایر مؤدیان 50 درصد وصول و 50 درصد قابل‌بخشش است.

سلمانی در بخش دیگری از سخنانش درباره تأمین مالیات استان کرمان گفت: عدد مالیات استان در سال گذشته 100 درصد محقق شد که این میزان مالیات در حدود 2 هزار و 400 میلیارد تومان بود.

وی با اشاره به اینکه ما دو سهمیه ملی و استانی در جمع‌آوری مالیات داریم، بیان کرد: امسال نسبت به سهمیه ملی در 5 ماهه کاهش داریم اما سهمیه استانی محقق شده و پیش‌بینی این است که شهریورماه نیز محقق شود و در سهمیه ملی در 5 ماهه سال جاری 14 درصد کاهش داریم.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان بابیان اینکه بعضاً می‌گویند ما زیاد مالیات دریافت می‌کنیم، گفت: حدود 83 تا 86 هزار پرونده مشاغل در استان کرمان داریم که شامل بازرگان، پزشک، صادرکننده و واردکننده، عمده‌فروش، زرگر و خرده‌فروش می‌شود که از این تعداد 60 هزار مورد در سال جاری از تبصره ماده 100 برای پرداخت مالیات استفاده کرده‌اند. یعنی هر چه مالیات سال قبلشان بوده، اعلام و ما تأیید کرده‌ایم مگر خلاف آن ثابت‌شده باشد که این اختلاف‌ها شاید به 10 مورد نرسد.

18 تا 24 درصد مالیات‌دهندگان استان کرمان را حقوق‌بگیران تشکیل می دهند سلمانی با تأکید بر اینکه افراد دارند مانند سال 94 مالیات می‌پردازند و عملاً سه سال هیچ افزایشی دریافتی مالیاتی را به مشاغل نداده‌ایم تصریح کرد: 4 تا 4 و نیم درصد سهم مالیات استان کرمان را مشاغل می‌پردازند، بین 18 تا 24 درصد را حقوق‌بگیران می‌دهند و مابقی مالیات استان از شرکت‌های اقتصادی دریافت می‌شود که بر اساس دفاتر، توافق، رسیدگی مجدد و … انجام می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره افزایش میزان مالیات استان کرمان در سال جاری بیان کرد: آنچه که در قانون بودجه می‌آید و آنچه که به ما ابلاغ می‌شود، باهم متفاوت است و بین 30 تا 40 درصد تفاوت دارد و از سوی دیگر سازمان مالیاتی می‌گوید سهمیه را دولت تعیین کرده و به ما ابلاغ‌شده و باید انجام بدهیم و سازمان مالیاتی مجری قانون است و باید مالیات را وصول کند و سهمیه استان‌ها بر اساس مواردی مشخص می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: این موارد به این معنی نیست که ما به هر قیمتی مالیات وصول کنیم. هم مشتری مداری را رعایت و هم سعی می‌کنیم رعایت عدالت مالیاتی را نموده و حقوق کسی ضایع نشود.

وی با تأکید بر اینکه وظیفه ذاتی ما تشخیص وصول مالیات است و بر اساس آیین‌نامه و قانون کار را انجام می‌دهیم افزود: اگر مالیات واقعی را نگیریم، حق بیت‌المال ضایع‌شده و اگر اضافه دریافت شود، حق‌الناس است لذا سعی می‌کنیم مالیاتی وصول کنیم که حقه باشد.

سلمانی با اشاره به شرایط اقتصادی و کمک به مؤدیان اظهار کرد: بنده نیروی بومی استان هستم و سعی می‌کنم مسائل حل شود و مشکلی برای کسی پیش نیاید.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان در بخش پایانی سخنان خود عنوان کرد: بعد از پزشکان، 15 صنف دیگر باید از کارت‌خوان استفاده کنند و باید همکاری صورت بگیرد تا شرمنده کسی نشویم. ما دوست نداریم علیه کسی اقامه دعوا کنیم.

سلمانی تصریح کرد: از همه مؤدیان مالیاتی به‌ویژه واحدهای تولیدی درخواست می‌کنیم برای پرداخت مالیات مراجعه کنند و سعی می‌کنیم کمک کنیم و کسانی که می‌توانند نقداً پرداخت نمایند و ما جرائم را می‌بخشیم به‌ویژه کسانی که به اجرائیات بدهکار هستند باید سریع‌تر اقدام کنند. فردی ممکن است 100 میلیون تومان بدهی و یک میلیارد جریمه داشته باشد که به نفع اوست این بدهی را پرداخت کند تا ما نیز جریمه آور را ببخشیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=35267
2 نظرات
  1. […] در این حوزه انعقاد تفاهم نامه مالیاتی و تمدید مهلت ثبت کارتخوان تا آخر بهمن‌ برای جامعه پزشکی […]

  2. […] رئیس کل سازمان نظام پزشکی آخرین مهلت و تمدید برای ثبت کارتخوان را تا آخر بهمن‌ برای جامعه پزشکی اعلام کرده […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.