عمل پیوند دست مرد ۳۶ ساله در رفسنجان با موفقیت انجام شد

رییس بیمارستان علی ابن ابیطالب (علیه السلام) رفسنجان گفت: به همت کادر درمان بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان عمل پیوند دست قطع شده مرد 36 ساله با موفقیت انجام شد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، علی موسوی امروز چهارم خردادماه اظهار کرد: دست مرد 36 ساله که ۲۶ اردیبهشت ماه در سانحه تصادف از ناحیه بازو قطع شده و اندام دست هیچ علائم حیاتی نداشته و توسط 115 به بخش اورژانس بیمارستان ارجاع داده شده بود، با موفقیت پیوند خورد.

وی ادامه داد: پس از انجام اقدامات اولیه توسط کارکنان اورژانس بیمار همراه با تیم جراحی و به سرپرستی دکتر حسین صالحی فوق تخصص جراحی پلاستیک وارد اتاق عمل شد و پس از ترمیم سرخرگ و سیاهرگ برای زنده ماندن اندام های آسیب دیده، با همکاری “دکترمحسن آبسالان “متخصص ارتوپدی استخوان دست ثابت شده و بقیه اقدامات لازم انجام شد.

موسوی انجام این عمل  را نادر  خواند و گفت: مدت زمان این عمل پنج ساعت به طول انجامید تا خونرسانی به اندام های قطع شده به جریان افتاد.

وی تصریح کرد: با این که محل قطع شدگی با حدود 5 لیتر مواد ضد عفونی شستشو شد اما تا 72 ساعت نگران از کار افتادگی و عفونت بودیم که به همت همکارانمان در بخش های اورژانس، آی سی یو، اتاق عمل، متخصصین بیهوشی، بخش جراحی، ارتوپدی و … توانستیم این جراحی نادر را انجام دهیم و افتخاری را برای شهرمان ثبت کنیم.

رییس بیمارستان و متخصص طب اورژانس هشدار داد: همشهریان دقت داشته باشند در مواقعی که دچار چنین حوادثی می شوند عضو قطع شده را شسته، در پارچه نمناکی بپیچند و داخل پلاستیکی در کنار یخ (نه در تماس مستقیم با یخ) بگذارند و سریعا به بیمارستان منتقل کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=71341
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.