مرکز درمانی و مایه‌کوبی در شهرستان انار راه‌اندازی شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان کرمان، کامران شفائی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان انار گفت: به منظور ارائه خدمات مطلوب و رفاه حال مرغداران و دامداران زحمتکش این شهرستان، یک واحد مرکز درمانی و مایه کوبی در شهرستان انار راه اندازی شد تا بتواند خدمات درمانی مربوط به امور دام و طیور در منطقه را به نحو مطلوب به دامداران ارائه نمایند.

وی گفت: یکی از وظایف حساس، مهم و خطیر دامپزشکی، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی و مشترک بین انسان و دام است که افتتاح این مرکز می‌تواند به تحقق این هدف کمک کند. با راه اندازی این مرکز از تردد غیر ضروری دامداران و مرغداران محترم شهرستان انار به شهرستان‌های مجاور جهت امور درمانی و دریافت واکسن جلوگیری بعمل آمده و بخش عمده‌ای از مشکلات مردم در خصوص تأمین واکسن‌های مورد نیاز دام و طیور و انجام واکسیناسیون و امور درمانی مرتفع خواهد شد.

 شفائی افزود: راه اندازی این مرکز که با تلاش و مساعدت انارکی محمدی نماینده مردم شریف انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی و همکاری و پیگیری‌های صورت گرفته توسط اداره کل دامپزشکی و نظام دامپزشکی استان کرمان صورت گرفت باعث دلگرمی دامداران و مرغداران و در نتیجه ارتقاء و پیشرفت صنعت دامداری، دامپروری و مرغداری در این شهرستان و افزایش راندمان تولید و کاهش هزینه‌های دامداران می‌گردد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان انار عنوان کرد: در حال حاضر یک واحد داروخانه دامپزشکی و یک واحد مرکز درمانی و مایه کوبی به نشانی انار، بلوار شهید مطهری آماده خدمت رسانی به مرغداران و دامداران می‌باشند و شبکه دامپزشکی شهرستان انار هر گونه همکاری و مساعدت لازم با بخش خصوصی را که بتواند باعث کاهش بیماری‌ها و هزینه‌های مربوطه و در نتیجه باعث بالا رفتن سطح بهداشتی دامداری‌ها و تولید بیشتر می‌گردد خواهد داشت.

در پایان کامران شفائی گفت: از مسئولین محترم که در راه اندازی مرکز درمانی و مایه کوبی بخش خصوصی دامپزشکی شهرستان انار همکاری لازم را داشته اند و علاوه بر ایجاد اشتغال در این شهرستان موجب تسهیل و بهبود ارائه خدمات درمانی و مایه کوبی دامپزشکی به مردم شهرستان انار گردیده اند کمال تشکر و تقدیر را می‌نمایم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=29118
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.