سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرد


فوت ۳۴ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در سال جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از جان باختن ۳۴ نفر در استان در سال جدید به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ خبر داد و افزود: اگر مردم عادی انگاری کرده و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، همچنان در موج هشتم باقی خواهیم ماند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، صحبتی درباره آخرین وضعیت شیوع کووید ۱۹ در استان کرمان گفت: تقریبا از هفته آخر اسفندماه سال گذشته استان وارد موج هشتم کرونا شد و شیب ابتلا به کرونا تا هفته سوم فروردین ماه امسال صعودی بود و از هفته جاری به نظر می‌رسد که این شیب نزولی شده است.

او با تبیین رنگ بندی کرونایی شهرستان‌های استان اظهار کرد: رنگ بندی نقشه کرونایی این هفته استان کرمان نسبت به هفته قبل بهتر شده و در حال حاضر فقط شهرستان نرماشیر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و سه شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد و دو شهرستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از کاهشی بودن روند بستری‌های مبتلا به کرونا در هفته جاری خبر داد و تصریح کرد: در هفته سوم فروردین سال جاری ۲۲۱ نفر و در هفته چهارم ۱۴۶ نفر در بیمارستان‌های استان به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ بستری هستند.

او درباره تعداد فوتی‌های ناشی از ابتلا به کرونا نیز گفت: در هفته چهارم فروردین ماه متاسفانه ۱۶ نفر به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند و از ابتدای سال تا هفته سوم ۱۸ نفر به دلیل مبتلا شدن به این بیماری فوت کردند.

صحبتی تاکید کرد: اوج گیری کرونا در استان کرمان بستگی به رفتار مردم دارد و اگر مردم عادی انگاری کرده و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، همچنان در موج هشتم باقی خواهیم ماند و تعداد فوتی‌ها و بستری افزایش می‌یابد.

او ادامه داد: زدن ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، تزریق دز یادآور واکسن کرونا، ایزوله کردن افراد دارای علائم تنفسی، تهویه هوا و … همچنان مورد تاکید است و اگر فردی علائم سرماخوردگی دارد به حساب کرونا بگذارند، مگر خلافش ثابت شود.

جیرفت بر مدار آبی

به گزارش ایسنا، جیرفت تنها شهر استان کرمان است که در سال جدید وضعیت عادی خود را حفظ کرده است.

طبق اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت و براساس آخرین به‌روزرسانی‌های نقشه کرونایی، در این هفته وضعیت شهرستان نرماشیر با افزایش تعداد موارد ابتلا به کووید ۱۹ نسبت به هفته قبل بدتر شده و تنها شهرستان قرمز استان کرمان است.

خوشبختانه شهرستان بافت که در هفته قبل در وضعیت بسیار پرخطر قرار داشت، این هفته با کاهش تعداد مبتلایانش در وضعیت پرخطر(نارنجی) قرار گرفته است اما متاسفانه شهرستان‌های سیرجان و رودبار جنوب که در هفته قبل در وضعیت زرد کرونایی قرار داشتند در هفته جاری همرنگ بافت شده اند.

جیرفت و فاریاب در این دو هفته وضعیت عادی خود را حفظ کرده‌اند اما عنبرآباد که در هفته قبل در وضعیت عادی قرار داشت این هفته با افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ به جمع سایر شهرستان‌ها در وضعیت نسبتا پرخطر(زرد) پیوسته است.

به گزارش ایسنا، در ۱۲ فروردین ماه شهرستان‌های بردسیر و زرند در وضعیت قرمز کرونایی و شهرستان‌های کوهبنان، شهربابک، بافت، بم و نرماشیر در وضعیت پرخطر و راور، جیرفت، فاریاب، منوجان و قلعه گنج در وضعیت عادی و سایر شهرستان‌های استان در وضعیت نسبتا پرخطر قرار داشتند.

طبق اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در پنجم فروردین ماه فقط زرند در وضعیت قرمز کررونایی و شهرستان‌های کوهبنان و سیرجان در وضعیت نارنجی و شهرستان های راور، رابر، ارزوئیه، جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، کهنوج، منوجان و قلعه گنج در وضعیت آبی کرونایی قرار داشتند.

برپایه این گزارش، تقریبا از ۲۷ اسفندماه سال ۱۴۰۱ پای رنگ نارنجی به نقشه کرونایی استان کرمان باز شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=103273
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.