مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان عنوان کرد:


۱۰۷ بیماری خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفت | داروی بیماران SMA رایگان شد

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج اخیرا در سازمان بیمه سلامت راه‌اندازی شده و هرکس دچار یکی از بیماری‌های خاص و صعب العلاج باشد به عنوان مثال سرطان، تالاسمی، پیوند اعظاء، دیالیز، اس ام ای و انواع بیماری‌های متابولیک، پروانه‌ای و…؛ که شامل بیش از ۱۰۷ بیماری است، می‌توانند در سامانه بیمه سلامت Bimehsalamatiranian.ir در قسمت درخواست حمایت ثبت نام کرده و مورد حمایت مالی در قالب صندوق صعب العلاج قرار بگیرد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از به نقل از ایسنا، دکترمحمد جعفری صبح امروز ۲۸ دی‌ماه اظهار کرد: بیش از ۶۰ درصد از جمعیت استان کرمان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد و ماهیانه بالای ۱۰۰ میلیارد تومان گردش مالی با موسسات درمانی برای خرید خدمات داریم و وضعیت پرداخت مطالبات به مراکز درمانی استان کرمان به‌روز است.

وی افزود: صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج اخیرا در سازمان بیمه سلامت راه‌اندازی شده و هرکس دچار یکی از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج باشد به عنوان مثال سرطان، تالاسمی، پیوند اعظاء، دیالیز، اس ام ای و انواع بیماری‌های متابولیک، پروانه‌ای و…؛ که شامل بیش از ۱۰۷ بیماری است، می‌توانند در سامانه بیمه سلامت Bimehsalamatiranian.ir در قسمت درخواست حمایت ثبت نام کرده و مورد حمایت مالی در قالب صندوق صعب العلاج قرار بگیرد.

جعفری بیان کرد: هر فرد ایرانی که دارای بیمه و یا بدون بیمه باشد و با هر پوشش بیمه‌ای، می‌تواند در صندوق خاص و صعب‌العلاج ثبت نام کند و در صورتی که اطلاعات افراد قبلا در سامانه بیماری‌های نادر وزارت بهداشت وارد شده باشد، به صورت خودکار به این صندوق متصل می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: در کنار کد ملی بیمار، نشان بیماری خاص درج می‌شود و بعد از آن هر جا برای درمان مراجعه کند، به صورت خودکار از تخفیف‌های ویژه صندوق حمایت برخوردار می‌شود و بیشترین نوع استفاده مردم از خدمات این صندوق چه در ویزیت، دارو و خدمات پاراکلینیک به صورت خودکار و نامحسوس است.

وی اظهار کرد: اگر بیماری ثبت نام نکرده باشد، پزشک متخصص ما براساس مدارک بیمار می‌تواند نشان ویژه بیماری خاص و صعب‌العلاج را برایش ثبت کند.

جعفری بیان کرد: عمده خدمات اعم از ویزیت، دارو، خدمات پاراکلینیک و خدمات بستری برای این ۱۰۷ بیماری شناسائی شده تقریبا دارد رایگان می‌شود و یا مبلغ خیلی جزئی را بیماران پرداخت می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان تصریح کرد: بیماران SME سالیانه باید شش آمپول “اسپینرازا” تزریق کنند که هزینه هر عدد آمپول ۸۰ میلیون تومان است این دارو تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته است. ضمن اینکه ۳۲ نفر در استان کرمان به این بیماری مبتلا هستند.

وی در پایان بیان کرد: ۵۲۰۰ نفر بیمار صعب‌العلاج در استان کرمان تاکنون ثبت نشان شده و از خدمات استفاده می‌کنند که البته تعداد بیماران خاص و صعب العلاج در استان بیش از این است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=100690
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.