هیچ جلسه‌ای بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان برقرار نیست


کاندیداتوری روحانی شایعه است

دبیرکل حزب کارگزاران می‌گوید: برخی از مقامات کشور ایران در زمانی که در ریاست بودند هم نمی‌توانستند این بار سنگین را از دوش مردم بردارند دیگر چه برسد به الآن.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از اقتصاد نیوز، «آن‌گونه که از اخبار برمی‌آید در تقسیم کار تیم سیاسی راست میانه با محوریت کارگزاران پیشنهاد شده حسن روحانی کاندیدای مجلس شود و با چهره‌هایی چون آذری جهرمی، سورنا ستاری، عبدالناصر همتی لیست تهران را تشکیل دهند. همچنین در این تقسیم کار، لاریجانی جدی‌ترین گزینه و جهانگیری گزینه بعدی راست‌میانه برای انتخابات ریاست‌جمهوری هستند و محسن هاشمی برای شهرداری تهران پیشنهاد شده است و …» این بخشی از گزارشی است که روز گذشته، سایت اصولگرای فردا منتشر کرده و از احتمال کاندیداتوری حسن روحانی برای انتخابات مجلس دوازدهم خبر داد. ادعایی که شاید بیشتر به خبرسازی رسانه‌های اصولگرا شباهت داشته باشد تا خبرهای پشت پرده از تحرکات انتخاباتی جریان رقیب.

کاندیداتوری روحانی در انتخابات مجلس شایعه‌ است

بر همین اساس، حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران، با اشاره به خبرهای منتشر شده درباره کاندیداتوری حسن روحانی در انتخابات مجلس ۱۴۰۲ به اقتصادنیوز گفت: نمی‌دانم، اطلاعی از این موضوع ندارم. خیلی این بحث‌ها زود است و این خبر شایعه‌ای بیش نیست و صحت ندارد.

او با اشاره به سکوت حسن روحانی از آغاز اعتراضات تا به الان و احتمال کناره‌گیری او از سیاست، بیان کرد: خیر، درباره‌ی این موضوع نمی‌شود حرف زد.

حسن روحانی کجای ماجرا است که مساله‌ای از سیستم را حل کند؟

مرعشی درباره برخی گمانه‌ها مبنی بر رایزنی‌های پشت‌پرده رئیس جمهور سابق با مقامات، درباره اعتراضات هم گفت: این بحث‌ها دعوایی است، من تحلیل دارم اما نمی‌خواهم بگویم. مسائل کشور این موضوعات نیست. وضع اقتصاد ایران، اجتماعات و نحوه بازسازی اعتماد در کشور مهم‌تر است و آقای روحانی کجای ماجرا است؟ او هیچ مسئله‌ای از سیستم را حل نمی‌کند. آقای روحانی دیگر عددی در سیاست امروز ایران نیست.

برخی مقامات در زمان ریاست نتوانستند بار سنگین را دوش مردم بردارند

وی افزود: ملانصرالدین گفت که من الان که پیر شدم با جوانی‌ام هیچ فرقی نکردم. گفتند به چه استنادی؟، گفت: من سنگ جلوی در خانه‌مان را نه زمان جوانی می‌توانستم بردارم نه الان. برخی از مقامات کشور ایران در زمانی که در ریاست بودند هم نمی‌توانستند این بار سنگین را از دوش مردم بردارند دیگر چه برسد به الآن.

هیچ جلسه‌ای بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان نیست /باهنر تصمیم‌گیر نیست

دبیرکل حزب کارگزاران درباره اظهارات باهنر مبنی بر برگزاری جلسات انتخاباتی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان گفت: اصلا، هیچ جلسه‌ای در هیچ سطحی نیست و هنوز نظام این موضوع ورود نکرده است. آقای باهنر و خیلی از اصولگرایان معتقد هستند که انتخابات آینده، انتخابات رقابتی و پرشوری باشد اما، تصمیم‌گیر آقای باهنر نیست. تصمیم‌گیر رهبری هستند.

نمی‌توان وارد بحث انتخابات شد زیرا…

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: برداشت عمومی و تحلیل نظام این است که این اعتراضات صرفا توسط شیطنت دشمن اتفاق افتاده است، مادامی که چنین برداشتی باشد و دشمن چنین قدرتی داشت که دست به اینکار بزند، ما باید تکلیف را با دشمن روشن کنیم و بعد مسائل داخلی را حل کنیم.

حسین مرعشی تاکید کرد: ما برداشت دیگری داریم و می‌گویم در یک بستری که اعتراضات حداکثری به وجود‌ آمده، دشمن هم بهره خودش را می‌برد. دشمن فعال بوده و بهره خودش را گرفته است. تا این مسائل مشخص نشود نمی‌توان وارد هیچ بحثی از جمله انتخابات شد.

مرعشی همچنین درباره آینده اعتراضات گفت: پیش‌بینی خاص و برداشتی ندارم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=99600
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.