آزادی ۱۶ زندانی جرائم غیر عمد در کرمان

مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان گفت: به مناسبت میلاد کریم اهل بیت (ع)، زمینه آزادی ۱۶ زندانی جرائم غیرعمد در کرمان فراهم می‌شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، سید حجت الله موسوی قوام دیشب در اولین شب جشن گلریزان شهر کرمان گفت: ستاد دیه در رمضان سال ۱۳۶۹ به همت شهید  حاج سید اسدالله لاجوردی ریاست وقت سازمان زندان‌ها با هدف کمک به آزادی محکومان آبرومند و نیازمند جرائم غیرعمد که به صورت ناخواسته وارد زندان شدند، پایه ریزی شد که به تبعیت از آن، ستاد دیه استان کرمان از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرد که طی ۲ دهه از عمر خود، موفق به آزادی ۴ هزار و۲۰۰ مددجو از سطح زندان‌های استان کرمان شده است.

او گفت: طی ایام ماه مبارک رمضان در استان کرمان ۲۳ جشن گلریزان  برگزار می‌شود که اولین چراغ گلریزان‌های کشور را مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  روشن کردند که معظم له مبلغ یک میلیارد تومان را به این امیر خیر و خداپسندانه اختصاص دادند که این رقم در مقایسه با پارسال،  ۲ برابر شده و این نشان دهنده اعتماد ایشان به این موسسه خیریه است.

مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان می‌گوید: به مناسبت میلاد با سعادت کریم اهل بیت (ع)  هم زمینه آزادی تعداد ۱۶ مددجوی زندانی جرائم غیرعمد از سطح زندان های استان  کرمان فراهم می‌شود.

به گفته او کل مبلغ بدهی این تعداد حدود ۵ میلیارد تومان بود که با برگزاری جلسات صلح و سازش و گرفتن گذشت و تخفیف رضایت مندانه شکات، این مددجویان با پرداخت یک میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان از محل کمک‌های مردمی و خیران از زندان آزاد می‌شوند.

موسوی قوام گفت: مردم دیار کریمان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را برای آزادی محکومان جرائم غیرعمد استان کرمان به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۷۴۲۰۲ به نام ستاد دیه استان یا از طریق تلفن همراه به کد دستوری#۷۷۷۷۰۳۴*۷۸۰* از مبلغ ۱۰۰۰ تومان تا ۲۰۰ هزار تومان واریز کنند.

به گفته او هم اکنون ۱۴۷ مددجوی غیرعمد در سطح زندان‌های استان کرمان، تحمل حبس می‌کنند که برای آزادی آنان، بیش از ۱۵ میلیارد تومان نیاز است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=87436
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.