با اجرای پروژه فاضلاب کرمان رقم می‌خورد


آینده‌ای سرشار از سلامت بهداشت و محیط زیست برای مردم کرمان

پروژه فاضلاب شهر کرمان ،پروژه بیست ساله ای که سرانجام پس از صرف دو سال زمان برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی، ظرف مدت 5 سال به پایان می رسد.

محمد طاهری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در این زمینه با اشاره به این مطلب که  پروژه فاضلاب کرمان از سال ۷۶ آغاز شده و در مجموع ۲۵ تا ۳۰ درصد پیشرفت داشته است، تاکید کرد: این پروژه با منابع مالی بسیار محدود دنبال شده است و به طور متوسط هر سال یک درصد پیشرفت داشته و طبیعی است با تداوم این روند، این پروژه تا ۴۰ سال آینده هم تکمیل نمی شد.

وی افزود: در پایان سال 97 به منظور ایجاد باقیمانده تاسیسات فاضلاب شهر کرمان، قراداری با شرکت فولاد بوتیای ایرانیان در راستای مسئولیت اجتماعی این شرکت و استفاده از پساب فاضلاب برای بقای صنایعی که قرار است در این استان ایجاد شود، منعقد شد.

طاهری مبلغ سرمایه گذاری این طرح را 1400 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در این پروژه 1450 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب، 135000 فقره انشعاب فاضلاب ، 12 کیلومتر خط انتقال و 90000 مترمکعب تصفیه خانه فاضلاب طی حداکثر 5 سال ایجاد می شود.

WhatsApp Image 2020 01 18 at 12.35.34 PM

مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمان در ادامه گفت: حل مشکلات زیست محیطی شهر کرمان یکی از اهداف اجرای پروژه فاضلاب شهر کرمان است و در کنار آن ،اجرای اجرای این پروژه از مهمترین شاخصه های زندگی شهری به شمار می رود و بازچرخانی آب برای تحقق توسعه صنعتی نیز با اجرای این مهم عملی می شود همچنین اجرای این پروژه نقش بسزایی در اشتغالزایی دارد به گونه ای که برای بیش از 20 هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغل ایجاد شده است.

طاهری با بیان این مطلب که سرعت پروژه فاضلاب کرمان به نسبت سایر پروژه های خدماتی پائین است، گفت: مردم و مسئولان باید برای اجرای سریع تر این پروژه همکاری لازم را داشته باشند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=40584
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.