اجباری شدن استفاده از ماسک و دستکش در ناوگان مسافربری برون شهری استان

رئیس اداره حمل ونقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان از اجباری شدن استفاده از ماسک و دستکش یکبارمصرف در ناوگان مسافربری برون شهری استان کرمان خبر داد.

مهدی حسینی نسب رئیس اداره حمل ونقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با اعلام این خبر گفت: تمامی  شرکت ها و موسسات حمل ونقل جاده ای موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا هستند، لذا تخطی و یا کوتاهی در این زمینه تخلف حمل و نقلی محسوب شده و تخلف آنها از طریق کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ پیگیری خواهد شد.

مهندس حسینی نسب تصریح کرد: جلسات آموزشی متعددی برای شرکت‌های حمل و نقل جاده ای برگزار شده است و علاوه بر نصب تعداد کثیری بنر و اطلاعیه بهداشتی، دستورالعمل های مرتبط با این امر تهیه و در اختیار شرکتها و رانندگان قرار گرفته است،

وی افزود: ناوگان مسافربری استان طبق پروتکل‌های دانشگاه علوم پزشکی بصورت مداوم، قبل و بعد از هر سفر، توسط رانندگان و مالکان اتوبوس ها براساس استاندارد های وزارت بهداشت ضد عفونی می‌شوند.

حسینی نسب با بیان این مطلب که بر روی تمام بلیط ها، پیامی مبنی بر الزام استفاده از ماسک و دستکش درج شده افزود: ظرفیت پذیرش مسافر در اتوبوس‌ها و خودروهای سواری عمومی را کاهش داده‌ایم و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، رانندگان سواری کرایه در صندلی جلو یک نفر و در صندلی عقب فقط ۲ نفر مسافر سوار نموده و با ظرفیت سه سرنشین طی مسیر کنند.

وی با بیان این مطلب که در حال حاضر تعداد ۱۱۰ شرکت و موسسه حمل نقل مسافربری جاده ای در استان کرمان فعالیت می نمایند گفت:  از این تعداد ۸۵ شرکت و موسسه اتوبوسی و تعداد ۳۵ شرکت حمل ونقل سواری کار جابجایی مسافران استان را انجام میدهند.

وی در پایان با بیان اینکه سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۳۴۱  برای ثبت شکایات مردم فراهم شده است افزود: این سامانه به صورت روزانه پایش وپیامک های مردمی مورد بررسی قرار می گیرند لذا در صورت نیاز برخورد لازم با شرکت ها و رانندگان در کمیسیون های ماده ۱۱ و ماده ۱۲ به عمل می آید.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=52161

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.